Paneme aiad särama

Schefflera arboricola 'Melanie'

Enamasti igihaljaste põõsaste, puude ja ronitaimede perekond araalialiste (Araliaceae) sugukonnast. Looduses on nad levinud troopilises Kagu-Aasias ning Kesk- ja Lõuna-Ameerikas.
Lehestik on nahkne, läikiv ja sõrmjatest liitlehtedest koosnev. Tegemist on vähenõudliku taimega.

Taim soovib õhurikast, pigem jahedamat (mitte alla 12 kraadi) ja niisket kasvukeskkonda. Väldi tuuletõmbust! Ta armastab valgusrikast keskkonda, kuid mitte otsest päikesevalgust, sobib ka poolvarjuline koht.

Soovib pidevalt ühtlaselt niisket pinda (ära lase mullapallil liiga ära kuivada ega kasta ka üle). Talvel võib lasta mullapallil kergelt läbi kuivada. Kui lehed peaksid kuivuse või ülekastmise tulemusena langema hakkama, tuleb kastmist tähelepanelikumalt jälgida ning taim taastab endise rohelisuse. Liigsele kastmisele viitab juurte mädanemine. Võib ka piserdada.

Ümber istutada tuleks aasta või kahe tagant suurde potti. Poorne muld on sobilik. Ümberistutamise käigus võib taimele anda uut ilmet teda tagasi lõigates. Kui taime on tugevalt tagasi lõigatud, tuleb kastmist mõne aja jooksul piirata. Kodustes tingimustes saab varrepistikuid lõigata, sest need kasvatavad vees hoides juured.

Suvel võib viia õue poolvarjulisse kohta (sulnis sõrmlehikut pigem mitte) ning aeg-ajalt tolmu pühkida.

NB! Taim on koduloomadele toksiline!

Hind Hind: 26,60 Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Võra-sõrmlehik 'Melanie'
Ladina nimi Schefflera arboricola 'Melanie'
Lehestiku värv Kirju (rohe-kollane)
Müügisuurus Pott 21 cm, h 50 cm
Värvus Mitmevärviline
Kõrgus, laius K 1-2 m / L 40-60 cm
Kastmine Soovib pidevalt ühtlaselt niisket pinda. Talvel võib lasta mullapallil kergelt läbi kuivada.
Väetamine Väetada tuleks üle kahe nädala, talvel kord kuus. Kasutada võib toalilledele mõeldud väetist. Samuti orgaanilist või mineraalset väetist.
Haigused, kahjurid Kahjurite korral võid taime pesta duši all kerge rohelise seebi lahusega