Pilea peperomioides "Mojito"

Broneeri

Uus ja haruldane kultivaar, valgekirju lehega Kilp-piilea!

Perekonda piilea (Pilea) kuulub ligikaudu 600 liiki roomava või püstise kasvuviisiga väikeseid rohttaimi, keda leidub kasvamas troopilistel ja subtroopilistel aladel üle maailma. 
Toataimena on  hetkel moodsaim  kilp-piilea (P. peperomioides), mida inglise keeles kutsutakse ka Chinese Moneyplant.  Piileade kasvukoht vali valge kuni poolvarjuline, hästi sobib põhja-, ida- või läänesuunda avanev aknalaud. Vaid ere ja kõrvetav kevad-suvine päike pole piileade jaoks. Kuigi piilead taluvad ka varjulist kasvukohta, pole toa tagumised ja hämarad sopid just parimad kasvukohad – seal venivad taimed välja, muutuvad nõrgaks ja heledaks. 

Piilead armastavad kõrgemat õhuniiskust, kuid saavad kenasti hakkama ka tavalises, keskküttega ruumis. Kui piserdada, siis teha seda pehme ja toasooja veega. 

Kui taime iga-aastaselt uude, toitaineterikkasse ja vett hästiläbilaskvasse lillemulda istutada, pole väetamine vajalik. Istutuspott vali väheldane ja madal, kuna piilea juurekava on väike ja pindmine. 

Piileaid on lihtne paljundada või uuendada ladvapistikuist. Viimased juurduvad hästi nii kerges, liivaseguses mullas kui klaasis vees. Ümberistutamiseks ja paljundamiseks on parim aeg kevad.
Kompaktsema taimekogumiku saamiseks võib ühte potti istutada mitu taime, ladva kärpimine sunnib taimi harunema.

Piilea moodustab ilusaid ja õrnu valgeid õiekobaraid.

Pott 13, h 20cm
Hind: 59,00 / 29,00
- + Esita tellimus

Toote detailid

Eesti nimi Kilp-piilea
Kõrgus K 30 cm / L 20 cm
Ladina nimi Pilea peperomoides
Müügisuurus pott 13/20cm
Värvus Mitmevärviline
Õie värv
Valge
Õitsemine Korduvalt õitsev
Kastmine Kasta regulaarselt, kuid väldi kastmisvigu – nii mullapalli läbivettimist kui ärakuivamist. Suvel on taime veevajadus suurem, talvel väiksem. Ülekastmine soodustab mädanike teket, mullapalli läbikuivamisel langetab piilea lehti.