Paneme aiad särama

Tingimused

Tuginedes 2020 kevade Covid-kriisi kogemusele, palume arvestada, et 2021 kevadine taimede komplekteerimine võib võtta rohkem aega kui tavapäraselt lubatud. Hakkame paljasjuurseid roose ja liiliasibulaid väljastama (vastavalt kevade saabumisele) aprillikuust, püsikuid ja muid taimi aprilli lõpust, mai algusest.  Loodame mõistvale suhtumisele. Olgem terved ja helge meelega.  

Millal mida tellida:

Roose saab tellida aastaringselt. Roose müüme ja toimetame kohale alates aprillist kuni oktoobrini. Peale septembrit tehtud tellimused jäävad järgmisesse aastasse. Kui roos on antud hooajaks välja müüdud, saab teha tellimuse järgmiseks hooajaks. 

Paljasjuurseid roose saab ainult aprillis , hiljem tehtud tellimused tuleb teha konteinerroosidele ehk roosidele potis (või jätta järgmisesse aastasse). Konteinerroose hakkame välja saatma alates maikuust.

Püsikuid, puid ja põõsaid toimetame kohale alates maist kuni hooaja lõpuni.

Iiriseid  saab samuti tellida aastaringselt. Kohale toimetame nad kohese saadavuse korral kas kevadel või siis augusti ja septembri jooksul.

Liiliaid saab tellida aastaringselt. Sibulana saab liiliaid vaid kevadel, aprillikuus. Ülejäänud hooaja jooksul saab liiliaid saadavuse korral potis.  

Sibullilli saab vaid sibulana ja reeglina sügisel (v.a liiliad), neid toimetame kohale alates septembrist. Muudel aegadel saab sibullilledele teha tellimusi.

Seemneid, Tarvikuid ja Sisetaimi saab saadavuse korral aastaringselt. 

Viljapuude vorme saab ainult ettetellimisel ja need toimetame kohale kohe kui ilmad seda lubavad, aprillis.

 

Millised on meie roosid: Kõik meie roosid on kõrge kvaliteediga, vähemalt 3 haruga tugevad ja vastupidavad taimed (kui nad ei ole märgistatud B-kategooia roosidena, millel on reeglina 2 haru).  Potistatud roosid tulevad kas 2, 3 või 6-liitristes pottides. Iga roos on märgistatud nime ja kirjeldusega, lisaks anname kaasa istutusjuhise.

Millised on meie iirised: Kõik iirised on müügil suure risoomina, mõnel juhul kevadel ja hiljem suvel-sügisel ka potitaimena. Iga iiris on varustatud nime ja põhiandmetega.

Millised on meie püsikud, puud ja põõsad: Kõik püsikud, põõsad ja puud on potistatud ja varustatud ladinakeelsete nimedega.

Millised on meie viljapuud: Kõik viljapuud on vähemalt 2-aastased, kujundatud võradega taimed, potistatud ja varustatud nimetustega. Üksikutel juhtudel võivad aprillikuised istikud olla paljasjuursed, sellest anname eelnevalt teada. 

 

Hinnad Hinnad on toodud eraldi valikuna kas paljasjuursele või potiroosile. Hinnale lisandub pakendus- ja transporditasu.

Rooside puhul: Pakenduse ja kullerteenuse baashind on 10.00, millele lisandub kaalutasu. See on vastavalt – paljasjuursel roosil 1.00 ja potiroosil 1.90 (taime kohta). Suurte tellimuste puhul (alates 20 taime) teeme eraldi arvestuse transpordile, mis on reeglina soodsam.

Iiriste puhul: Transpordi- ja pakendustasu on 13.- Suurte tellimuste puhul (alates 15 taime) on hind 25 .-

Püsikute ja marjade puhul: Transpordi ja pakenduse baashind on 10.00, millele lisandub kaalutasu - 0.70 per taim. Suurematele ja raskematele pottidele võime kehtestada tasu 1.00, olenevalt tellimuse mahust.

Väiksemate põõsaste transpordi baastasu on 10.00, millele lisandub kaalutasu 1.90

Viljapuude ja suuremate põõsaste puhul: Transpordi ja pakenduse baashind on 20.00, millele lisandub kaalutasu 5.00 per puu/põõsas.

Puude transporditasu arvestatakse iga juhtum eraldi.

Abivahendite puhul: Transpordi ja pakenduse hind jääb vahemikku 3.50-5.50 (vastavalt paki suurusele, saates pakiautomaati). Kui abivahendid saadetakse koos taimedega kullerpakina, lisandub kaalutasu 0.50 abivahendi kohta. Väetiste puhul lisandub kaalutasu 0.70.

Seemnete puhul: Transpordi ja pakenduse hind jääb vahemikku 3.50-5.50 (vastavalt paki suurusele, saates pakiautomaati). Kui seemned saadetakse koos taimedega kullerpakina, lisandub kaalutasu 0.10. 

Chico kottide puhul: Kuni kolme koti saatmistasu on 1.90, kuni 6 koti saatmine 3.00. Kui kotid tellitakse koos taimedega, siis kottidele eraldi transporditasu ei arvesta.

Baastasu 10 eurot rakendatakse ühe korra koos saadetavate kaupade kohta, lisanduvad eraldi kaalutasud. Kui on tegemist eri saadetistega, siis rakendub baastasu iga saadetise puhul. Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.

 

Maksmine Tellimuse eest on võimalik tasuda ülekandega. Koostame arve tellimuse alusel ning saadame selle välja peale meiepoolse kinnituse saabumist (eraldi e-mail).

 

Millal saab taimed kätte:

Tellimusi saab teha aastaringselt, kuid paljasjuurseid taimi hakkame kohale toimetama alates aprillist, potistatud taimi alates mai teisest poolest. Iiriste toimetamine suve teises pooles, sibulate transport vastavalt kas kevadel või sügisel.

Olles teinud tellimuse ja selle eest tasunud, tuleb arvestada umbes 7 tööpäevaga (oleneb ka kohaletoimetamise piirkonnast ja ilmatingimustest), enne kui roosid vm taimed saabuvad. Antud aeg kulub tellimuse vormistamisele, makse laekumisele, pakendamisele ja transpordile. Taimi ei toimetata kohale väljaspool hooaega (s.o novembrist kuni aprillini). Kevadel ja suvel alguses võib taimede komplekteerimisele ja väljastamisele kuluda rohkem kui 7 päeva, kõikide tellimustega toimetatakse eraldi ja informeeritakse vastavalt.

Transport: Taimed toimetame kohale Eesti piires. Kasutame kullerteenust ehk kõik taimed tuuakse koju kätte. Jätke meile alati oma kontakttelefon, et saaks operatiivselt kokku leppida sobivaim aeg nende saabumiseks. 

Pakiautomaati saame saata vaid tööriistu, sibulaid, seemneid ja tarvikuid. Taimi pakiga ei saada. 

Tellimustele saab ise järgi tulla Tallinnas, Tartus ja Haapsalus. Tartusse ja Haapsallu toimetamisel lisandub pakendus- ja korraldustasu. Palume valida rippmenüüst sobiv transpordi või ise järgitulemise viis.

 

Tellimisprotseduur:

  1. Vali soovitud taimed
  2. Sisesta kontaktandmed
  3. Kinnita tellimus
  4. Saad esialgse tellimuskinnituse
  5. Saad meilitsi meiepoolse lõpliku tellimuskinnituse
  6. Saad arve
  7. Teed ülekande
  8. Taimed saabuvad kokkulepitud ajal 

Tingimused:

Müüdud taimi me tagasi ei osta. Kõik istikud on terved ning tugevad ja elujõulised.

Kui transpordi käigus on mõni taim viga saanud, palume sellest koheselt teavitada.

7 päeva möödudes ei saa me enam rahuldada transpordiga seotud pretensioone.