Tere tulemast, oled alati oodatud!

Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Betula utilis var. jacquemontii ‘Doorenbos’ UUS!

Broneeri

Ovaalse võra ja efektse säravvalge tüvega kask ‘Doorenbos’ kasvab 7-10 meetri kõrguseks ning võra sirutub 4-6 m laiuseks. Täiskasvanud puude tüved ja suuremad oksadki on erakordselt kaunist hõbevalget värvi ning kaskedele omselt, kestendab ka ‘Doorenbosi’ koor siin-seal kitsaste ribadena, paljastades alumiste koorekihtide õrnoranžikad toonid, mis peagi aga samuti hõbevalgeks muutuvad.

Suvel on puu oksad kaetud nägusate, 6-8cm pikkuste, tumeroheliste läikivate lehtedega, mis sügise saabudes kuldkollaseks muutuvad. Kevadel, kohe peale lehtimist ilmuvad okstele kuni 15cm pikkused kollakaspruunid urvad.

Säravvalge tüvega ‘Doorenbos’ sobib kaunistama parki või suuremat koduaeda kas gruppides või soolopuuna, kusjuures eriti muljetavaldav on antud sort mitmetüvelisena. Viimasel juhul on reeglina ka puude kasv pärsitud ja seega sobiks mitmetüveline vorm ka keskmise ja väiksema suurusega aeda. Mida tumedam on taust, seda enam tuleb himaalaja kase sihvakas hõbevalge tüvi esile.

Jacquemont'i kask ‘Doorenbos’ eelistab kasvada päikse käes või poolvarjus, hea drenaažiga parasniiskes kuni niiskes pinnases, sobivad erinevad mullatüübid.

Oma kauni välimuse ja suurepäraste omaduste tõttu on Jacquemont'i kask ‘Doorenbos’ pälvinud ka prestiižse Garden Merit auhinna Briti Kuningliku Aiandusseltsi poolt.

 

Kõrge puuvorm, tüvi 2-2,5 cm, H06-08
Hind: 102,00
- + Esita tellimus

Toote detailid

Eesti nimi Jacquemont'i kask (himaalaja kask) ‘Doorenbos’
Mõõdud K 7-10 m / L 4-6 m
Õitsemisperiood varakevad
Tingimused Päike, poolvari, hea drenaažiga parasniiske kuni niiske pinnas, kõik mullatüübid
Tsoon z5
Õie värv
Pruun
Talvekindlus Hea
Lisainfo
Kaunis sügisvärv!
Pilgupüüdja!
Sobib osalise varjuga kasvualale
Talvine põnevus!