Ficus lyrata 'Bambino' UUS!

Lüüra-viigipuu on Lääne-Aafrikast pärinev lehtdekoratiivne puu, mille lehed on paksud ja nahkjad (kuni 50 cm pikkused ja 20-30 cm laiused) ning raod on kollakasrohelised. Lehed meenutavad tagurpidi viiulit. Kui lehe eluiga on läbi saanud, tekivad sellele pruunid laigud ja leht kukub mõne aja pärast maha. 'Bambino' on tavalise lüüra-viigipuu kompaktsem versioon, mille kõrgus jääb umbes 1 m peale ja tema lehed on väiksemad. Ta on aeglasekasvuline puu.  

Temperatuur peaks olema pigem soe (18-24 kraadi), lühiajaliselt talub kuni 0 kraadi, kuid seda pigem ei soovitaks proovida. Talvel hoia jahedamas (16 kraadi). Vajab kõrget õhuniiskust (eriti noored taimed), seega piserda teda regulaarselt veega. Võimalusel kasta vihmaveega. Vältida tuleks tuuletõmbust.

Viigipuule sobib nii täispäikeseline koht kui ka hajusvalgus. Kevadest alates kaitsta otsese päikesevalguse eest.
Ümber tuleks istutada iga 2-3 aasta järel. Paljundatakse poolpuitunud okstest või rohtsetest võrsetest pistikutega. Soojas toimub juurdumine kiiremini.

Võib põhjustada allergiat! Aeg-ajalt võtta lehtedelt tolmu, kuna taim on tolmu suhtes tundlik. 

 

12cm potis Hind: 10,50 Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Lüüra-viigipuu 'Bambino'
Ladina nimi Ficus lyrata 'Bambino'
Lehestiku värv Roheline
Müügisuurus Pott 12 cm, h 30 cm
Värvus Roheline
Kastmine Sügisest kevadeni kasta korrapäraselt nii, et mullapall kuivab kergelt läbi. Muul ajal kasta harvemini. Võimalusel kasutada leiget vett ja/või vihmavett. Vältida nii ülekastmist kui ka mullapalli läbikuivamist. Võiks piserdada veega.
Väetamine Väetada kevadest sügiseni kord kuus vähese lämmastikusisaldusega väetisega. Muul ajal ei pea väetama.