Camassia cusickii UUS!

Oregoni preeriaküünal kasvab looduslikult Ameerika Ühendriikide loodeosas ning on oma ladinakeelse nime saanud Ameerika botaaniku William Conklin Cusicki järgi.

Taim moodustab pikkade kitsaste lehtedega dekoratiivse puhmiku, mille kohale sirutuvad varasuvel 30-100 õiest koosnevad pikad püstised õisikud. Igal õiel on rohekas südamik, mida ümbritsevad säravkollased tolmukad ja 6 piklikku kitsast kroonlehte. Õite diameeter on 5cm ning värvus võib varieeruda kahvatusinisest lavendlililla või taevasiniseni.

Camassia on jänese- ja hirvekindel ning meeldib väga erinevatele tolmeldajatele. Efektne lõikelill.

Preeriaküünal naturaliseerub hästi ning saab hakkama hajutatud valgusega või poolvarjulises aiaosas, kuid eelistab päikselist kasvukohta. Õitsedes vajab ta küllaltki niisket pinnast, kuid peale õitsemist talub ka kuivemaid olusid. Veidi happelisema mullaeelistusega Camassia sobib ühtviisi hästi nii peenardele kui ka lilleniitudele. Visuaalse efekti loomiseks soovitame sibulad istutada suuremate gruppidena (miinimum 10-15 sibulat). Sibulate istutusaeg on sügisel ja istutussügavus 8-12cm.

Oregoni preeriaküünal on kauniks kaaslaseks hilistele tulpidele ja nartsissidele aga ka varasuvistele püsikutele, nagu näiteks pojengidele, iiristele ja kukekannustele (Delphinium).

  

Saadaval sibulatena hilissuvel / varasügisel.

 

Sibul
Hind: 1,40
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi oregoni preeriaküünal 
Mõõdud K: 60-75 cm / L: 30-60 cm
Õitsemisperiood juuni
Tingimused Päike, poolvari, hea drenaažiga viljakas happelisem pinnas.
Tsoon z 4-8
Õie värv
Lilla
Sinine
Lisainfo
Dekoratiivne lehestik
Hirve kahjustustele vastupidav
Jänese kahjustustele vastupidav
Lõikelillena vaasi!
Mesilaste lemmik!
Pilgupüüdja!