Maranta leuconeura "Kerchoveana"

Maranta on pärit Lõuna-Ameerikast, täpsemalt Brasiilia troopilistest metsadest. Teda saab kasvatada nii roni- kui ripptaimena. Lehemuster on kaunis. Nad on piklikovaalsed, tumerohelised, pealt punakate triipudega, alt punakad.  
Suvel hoida temperatuur 20-22 kraadi juures, talvel madalamana. Lühiajaliselt talub kuni 15 kraadi. Ei talu tuuletõmbust ja vajab kõrget õhuniiskust. Kuiva õhu korral kuivavad lehtede ääred.  Armastab varjulist kasvukohta, mitte panna otsese päikesevalguse kätte. Pimedas keskkonnas aga tuhmuvad lehe muster ja värvid ning liiga valges lehed kolletuvad või tõmbuvad rulli.
Suvel kasta rohkem, talvel tagasihoidlikumalt. Soovitav on kasutada vihmavett ja eemaldada pärast kastmist üleliigne vesi aluselt. Mullapinnale võib panna sammalt, mida pidevalt niisutada. Võib ka piserdada. Kevadel ja suvel on õied pisikesed kahvaturoosast valgeni. Õied jäävad lehtede varju oma tagasihoidlikkusega.

Kevadest sügiseni tuleks väetada iga kahe nädala tagant toataimede väetisega. Ümber on soovitav istutada iga paari aasta tagant. Muld segatakse poolkõdunenud lehemullast, jämedast turvamullast ja liivast. Kasutada madalat laia potti. Paljundada saab jagamise teel või pistikuga. Jagamisel eraldatakse vanemad taimed noorematest ja istutatakse eraldi. Oluline on mitte vigastada juurmugulat.

 

h 30cm
Hind: 15,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Valgeroodne maranta
Ladina nimi Maranta leuconeura
Lehestiku värv Kirju
Lisainfo
Lehtdekoratiivne
Pakub õieilu
Roni-ja ripptaim
Müügisuurus pott 12 cm, h 30 cm
Tingimused Polvarkjuline kasvukoht, parasniiske muld
Värvus Mitmevärviline
Õie värv
Purpurne
Roosa
Õitsemine Korduvalt õitsev
Haigused, kahjurid Punane kedriklest