Tere tulemast, oled alati oodatud!

Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Hydrangea macrophylla 'Lindsey Ann' (‘L.A. Dreamin’) UUS!

Suurepärase värvigammaga uus suurelehine hortensiasort ‘Lindsey Ann’ on aretatud Ameerika Ühendriikides John Bakale poolt ning on saanud oma nime Johni tütre Lindsey Anni järgi.

‘Lindsey Ann’ on erakordne hortensia, mis võib õitseda korraga kolme-nelja värvi õitega. Suured ja majesteetlikud õiekobarad võivad olla nii roosad, helelillad, helesinised kui ka tumelillad - tihti ühel põõsal samaaegselt, kusjuures värvide mäng ei olene mulla happelisusest. Kaunid pastelsed toonid tulevad taime suurte ja elujõuliste tumeroheliste lehtede taustal suurepäraselt esile.

Kiirekasvuline põõsas sirgub kuni 120 cm kõrguseks ning õitseb rikkalikult kogu suve, õied sobivad ideaalselt ka lõikelilledeks. Varakevadel võib välja lõigata hortensia vanad ja talvekahjustustega oksad ning kärpimise vajadusel võiks seda teha vahetult peale õitsemist.

Kasvamiseks sobib 'Lindsey Ann' hortenisale võimalikult soe ja päikseline koht aias ning ühtlaselt niiske ja viljakas, hea drenaažiga happelisem pinnas. Kasuks tuleb ka juurte hoolikas multšimine - suvel niiskuse hoidmiseks ja talvel juurte kaitsmiseks külma eest. Taim meeldib väga liblikatele ning talub hästi saastunud linnaõhku.

Suurelehine hortensia sobib hästi värviliseks aktsenttaimeks aeda, massistustuseks ja konteinertaimeks sobiva suurusega aiapottidesse või istutuskastidesse. Viimasel juhul peaks poti koos taimega kindlasti külmaks ajaks jahedasse ruumi talvituma tõstma.

 

5 L potis
Hind: 33,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi suurelehine hortensia ‘Lindsey Ann’ (‘L.A. Dreamin’)
Mõõdud K 100-120 cm / L 140-160 cm
Õitsemisperiood juuni, juuli, august
Tingimused Päike, hea drenaažiga parasniiske viljakas happelisem pinnas.
Tsoon z 5 - 10
Õie värv
Lilla
Mitmevärviline
Roosa
Sinine
Lisainfo
Lõikelillena vaasi!
Mesilaste lemmik!
Pilgupüüdja!
Sobilik istutuskasti jaoks
Vajab tuulte eest varju