Ficus lyrata

Lääne-Aafrikast pärinev lehtdekoratiivne puu, mille lehed on paksud ja nahkjad (kuni 50 cm pikkused ja 20-30 cm laiused) ning raod on kollakasrohelised. Lehed meenutavad tagurpidi viiulit. Kui lehe eluiga on läbi saanud, tekivad sellele pruunid laigud ja leht kukub mõne aja pärast maha. 

Kasvab kõrgeks (kiirekasvuline), kuid ei harune. Temperatuur peaks olema pigem soe (18-24 kraadi), lühiajaliselt talub kuni 0 kraadi (pigem vältida). Talvel hoida jahedamas (16 kraadi). Vajab kõrget õhuniiskust (eriti noored taimed). Vältida tuuletõmbust.

Viigipuule sobib nii täispäikeseline koht kui ka hajusvalgus. Kevadest alates kaitsta otsese päikesevalguse eest.
Ümber tuleks istutada iga 2-3 aasta järel. Paljundatakse poolpuitunud okstest või rohtsetest võrsetest pistikutega. Soojas toimub juurdumine kiiremini.Võib põhjustada allergiat! Aeg-ajalt võtta lehtedelt tolmu, kuna taim on tolmu suhtes tundlik. 

 

kaheharuline, 120cm
Hind: 102,00
- + Esita tellimus
h 75cm
Hind: 29,00
- + Esita tellimus
Klump, h 65cm
Hind: 39,00
- + Esita tellimus
h 110cm
Hind: 40,00
- + Esita tellimus
h 140cm, tüvel
Hind: 270,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Lüüra-Viigipuu
Ladina nimi Ficus lyrata
Lehestiku värv Roheline
Müügisuurus Erinevad
Värvus Roheline
Kastmine Sügisest kevadeni kasta korrapäraselt nii, et mullapall kuivab kergelt läbi. Muul ajal kasta harvemini. Võimalusel kasutada leiget vett. Vältida nii ülekastmist kui ka mullapalli läbikuivamist. Võiks piserdada veega.
Väetamine Väetada kevadest sügiseni kord kuus vähese lämmastikusisaldusega väetisega. Muul ajal ei pea väetama.