Tere tulemast, oled alati oodatud!

Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Cornus sericea ‘Kelseyi’ UUS!

Võsund-kontpuu ‘Kelseyi’ on huvitav madalakasvuline sort, mille ümarakujuline võra on kaetud suvel tiheda rohelise lehestikuga, mis loob punakate okste taustal kena kontrasti. Suve algul õitseb ‘Kelseyi’ tagasihoidlike valgete õitega, millest hiljem arenevad kaunid valged marjakobarad. Õitsedes meelitab põõsas ligi tolmeldajaid ja marjad pakuvad suurt huvi aialindudele.

Sügisel muutuvad lehed kõigepealt oranžikasroheliseks ja seejärel punase-, oranži- ja purpurikirjuks. Talvel aga ilmestavad aeda ‘Kelseyi’ altpoolt kollakasrohelised ning tipupoolt oranžikaspunased läikivad võrsed, mis valge lume taustal suurepäraselt silma torkavad. Tagamaks värviliste võsude olemasolu talveperioodil, võiks põõsast varakevadel, pungade puhkemise ajal, kärpida kuni 1/3 ulatuses ja välja lõigata vanad pruunid oksad.

Kiirekasvuline ja külmakartmatu võsund-kontpuu ‘Kelsey’ ei ole nõudlik mullastiku suhtes ning teda võib istutada nii poolvarju kui ka päikese kätte, viimasel juhul on ka võrsete värv erksam.

‘Kelseyi’ on eriti efektne gruppides ja massistutuses (kus ta toimib kui pinnakattetaim); samuti sobib ta ääristama ka näiteks jalgradu või sissesõiduteid ning on hea taim madala heki moodustamiseks. Talub hästi saastunud linnaõhku ning on hirvekindel.

 

h 30-40 cm
Hind: 14,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi võsund-kontpuu ‘Kelseyi’
Mõõdud K 60-90 cm / L 60-90 cm
Tingimused Päike, poolvari, niiske pinnas, kõik mullatüübid
Tsoon z 3-8
Õie värv
Kreemjas
Valge
Lisainfo
Hea pinnakatja
Hirve kahjustustele vastupidav
Ideaalne heki loomiseks
Kaunis sügisvärv!
Mesilaste lemmik!
Sobib osalise varjuga kasvualale
Sobilik istutuskasti jaoks
Talub põuda
Talvine põnevus!