Anthurium ellipticum "Jungle King"

Broneeri

Flamingolilled pärinevad ladina-ameerikast, kus nad kasvavad troopilistes metsades epifüütidena puude koorel. Flamingolill on “edasijõudnute” lill. Nad vajavad heledat kasvukohta, kuid kindlasti mitte otsest päikest, kuna see võib nende lehed põletada. Vaid talvel saavad nad hakkama ka vähesema valgusega. 

Flamingolill on suhteliselt külmatundlik – temperatuur ei tohiks langeda alla 12 kraadi, seega peaks nende õue tõstmisel olema pigem ettevaatlik või seda üldse mitte tegema. Samuti ei taha nad radiaatori lähedust või seismist otse õhukonditsioneeri all.

Kastma peaks, kui paar sentimeetrit mullapinnast on tahe. Kui pistad sõrme mulda ja tunned, et on liiga niiske, siis võid isegi veel oodata. Suvel võib see tähendada, et pead taime kastma nädalas korra kuni paar, talvel korra nädalas või harvem.   

Kuna tegemist on vihmametsa taimega, peaks talle pakkuma piisavalt õhuniiskust. Kui sul on aknaga vannituba, siis see on kindlasti flamingolillele meeltmööda kasvukoht. Kohad, kus on valgust ja niiskust, sobivad talle. Mullasegu peaks olema õhuline ja kerge – sobib segu  toataime mullast, perliidist ja  orhideemullast.
Väetada võib korra kuus õitsvatele toataimedele mõeldud väetisega, samuti sobib orhideeväetis. 
Taime paljundatakse siis kui on käes aeg ümber istutada. Juurepall jagatakse nii, et iga juureosa küljes oleks vähemalt 2 tervet lehte. 

Hind: 38,90 / 28,05
- + Esita tellimus

Toote detailid

Eesti nimi Flamigolill
Ladina nimi Anthurium ellipticum
Müügisuurus pott 17 cm, h 70 cm
Tingimused Hele kuni poolvarjuline kasvukoht
Kastmine hoida ühtlast niiskust, kastmiste vahepeal lasta mullapinnal taheneda