Tere tulemast, oled alati oodatud!

Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Cornus alba ‘Baton Rouge’ UUS!

‘Baton Rouge’ on vastupidav ja kiirekasvuline keskmise kõrgusega põõsas, mis lisab külmal ajal, eriti valge lume taustal, oma erkpunaste raagus okstega aeda rõõmsaid värvilaike.

Põõsa noored võrsed on leekivpunased ja hargnevad maapinna lähedalt. Juunis ilmuvad okstele tagasihoidlikud kreemikasvalged kännasjad õisikud ja meelitavad aeda rohkelt mesilasi, liblikaid ja teisi tolmeldajaid. Hiljem moodustuvad õitest nägusad lillakas-valged marjakobarad, mis pakuvad huvi lindudele.

Punastele okstele ilmub kevadel erk salatiroheline lehestik, mis muutub suvel tumeroheliseks ja sügisel pilkupüüdvaks lilla alatooniga purpurpunaseks

Kärpida pole ‘Baton Rouge’ kontpuud otseselt vaja, kuid võimalikult erksate talvevärvide saavutamiseks võiks iga 2-3 aasta möödudes varakevadel, lehepungade esmapaisumise ajal oksad maapinnast kuni 10 cm kõrguselt maha lõigata. Kui see moodus liiga radikaalsena tundub, võib igal varakevadel vanemaid oksi kärpida kuni 1/3 ulatuses, soodustamaks uute võrsete teket.

’Baton Rouge'i’ võib kasutada aiakujunduses mitmel erineval moel; ta mõjub ühtviisi hästi nii peenardes kui ka sobiva suurusega istutuskastides. Põõsast võib istutada soolotaimena ja gruppides, ta on käepärane nii vabavormiliste hekkide kujundamisel kui ka loodusliku maastiku rajamisel - viimasel juhul võib tal segmatult levida lasta tekitades sel moel kena punasevõrselise võsastiku.
Siberi kontpuid kasutatakse edukalt ka mullaerosiooni ärahoidmiseks kallakutel ja mäeveergudel, ka selle ülesande jaoks võiks teiste kontpuude sekka lisada mõne rohket silmailu pakkuva ‘Baton Rouge’i’.

Põõsas on mullastiku suhtes vähenõudlik ja sobib kasvatamiseks nii täispäikeses, kui ka poolvarjus.

Oma suurepäraste omaduste tõttu on ‘Baton Rouge’ kontpuule omistatud ka Garden Merit auhind Briti Kuningliku Aiandusseltsi poolt.

VÄLJA MÜÜDUD, TELLI KEVADEKS 2024!

h 50-60 cm
Hind: 23,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi siberi kontpuu ‘Baton Rouge’
Mõõdud K 90-120 cm / L 90-120 cm
Õitsemisperiood juuni
Tingimused Päike, poolvari, kõiksugused mullatüübid.
Tsoon z3
Õie värv
Kreemjas
Talvekindlus Väga hea
Lisainfo
Hirve kahjustustele vastupidav
Ideaalne heki loomiseks
Jänese kahjustustele vastupidav
Kaunis sügisvärv!
Mesilaste lemmik!
Pilgupüüdja!
Sobib osalise varjuga kasvualale
Sobilik istutuskasti jaoks
Talub ka tuulisemat kasvukohta
Talvine põnevus!