Tillandsia ionantha - roheline

Broneeri

Õhulilled ehk Tillandsiad oma graatsilise välimuse ja vähese nõudlikkuse tõttu sobivad nad väga hästi igaühe koju. Õhulilled, nagu ka nimi ütleb saavad oma toitained õhust, nad ei vaja kasvamiseks mulda. Õhulill on kogumas maailmas toalillena üha enam populaarsust just tänu tema lihtsale hooldamisele ja eksootilisele välimusele. Õhulillede värvus varieerub valgekast hallist kuni erksa roheliseni. Mida hallikam taim seda enam talub ta päikesevalgust ja seda vähem vajab ta ka niiskust. Mida rohelisem taim seda vähem talub ta otsest päikese valgust ning samuti vajab ta ka veidi enam piserdamist/niisutamist. 

Sobilik on paar korda nädalas toasooja veega pritsida, kõige parem on vihma- või lumesulamise vesi. Terraariumis olevale lillele piserda vett 1-2 pumbatäit. Iga paari nädala tagant võta lill terraariumist või pesast välja ja leota teda umbes 1 tund. Alati peale leotamist lase lillel ära kuivada, et liigne niiskus ei tekitaks lehtedes mädanikku. Pane lil kuivama tagurpidi!

Heast olemisest annab lill märku armsa ja ilusa õiega. Tillandsia huvitava kuju ja välimusega õis kestab mitmeid kuid enne kui ta tuhmub ja seejärel ka närbub. Õie ära õitsedes näpista seelihtsalt küljest, sama võid teha kuivanud lehtedega. Kui Sinu õhulillel tekivad nn pojad, siis võid need kas lasta kenasti nn üheks suureks puhmaks kasvada. Või kui poeg on saavutanud ca 2/3 oma ema kasvust, siis võid ta lihtsalt küljest näpistada ja hakata kasvatama kui iseseisvat taime.

Tillandsiad tahavad kasvamiseks niisket ja valget ruumi, samas võiksid vältida otsese päikese peale langemist. Talvisel ajal kui kütte seadmed on õhu väga kuivaks teinud võiksid veidi enam piserdada taimi. Õhulillele sobiv temperatuur on 10-33 soojakraadi. Väetiseks sobib tiigivesi, akvaariumivesi.

 

Hind
Hind: 4,27
- + Esita tellimus

Toote detailid

Eesti nimi Kanniktillandsia
Ladina nimi Tillandsia ionantha
Müügisuurus 5 cm
Tingimused Valgus- ja õhurikas ning niiske kasvukoht
Värvus Roheline
Õie värv
Roosa
Kastmine 1 kord 2 nädala jooksul pritsida veega, Kui õhk on kuiv, siis korra nädalas.
Väetamine 1 kord kuus