Chamaerops humilis

Broneeri

Ainus palmiliik, mis on pärit mandri-Euroopast. Ehe vahemerelise taimestiku esindaja kasvab eelkõige liivastel ja kiviklibustel muldadel, on puhmja kasvuga ning sirgub looduses kuni 5 m kõrguseks. Lehvikuna kasvav leht ulatub 60 cm-ni ning tema tugevad varred on servadest veidi hambulised. Värsked kasvud on tihti kaetud peente hallikate karvakestega, mis langevad maha lehe kasvades. Sisetingimustes ei õitse ega moodusta vilju. Kasvatab oma tüve jämedaks ja dekoratiivseks, kuid on iseenesest väga aeglase kasvuga, seega läheb kaua aega enne kui ta kunagi 2 m kõrguseks võib kasvada.

Üks lihtsamaid palme sisetingimustesse, sest suudab taluda nii kuiva, kuumust, tuulehooge kui ka jahedust. Ideaalis võiks saada 3-4 tundi otsest päikest päevas, kuid ta saab hakkama ka veidi pimedamas kohas. Arvesta, et pimedamas võib kasv pidurduda ja taim ei pruugi ka väga kompaktseks kasvada. Kasvab tavalisel toatemperatuuril ja talvel võiks tal võimalusel lasta puhata temperatuuril 13-16° C, kuid miinimumiks võiks jääda vähemalt 5-10° C. Kui taim on talvel radiaatori lähistel ja kuivas õhus, niisuta teda aeg-ajalt.

Väikeses potist kasvavat palmi võid 1-2 numbrit suuremasse potti ümber istutada iga kahe-kolme aasta tagant kevadel kuni taim on jõudnud umbes 25-30 cm-sse potti, mis on tema mugavustsoon. Seejärel vaheta igal kevadel vaid peamine osa mullast.

Hind: 55,00 Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Kääbuspalm
Lehestiku värv Roheline
Müügisuurus h 65 cm, h 110 cm
Tingimused Päike, valgusrikas, kuid ka veidi pimedam koht; hea drenaažiga piisavalt niiske muld;
Kastmine Kasvuperioodil kasta rohkelt ja piisavalt tihti, et muld oleks niiske. Seisvasse vette ei tohi taim jääda! Talvel lase 2/3 mullast enne kuivada, siis kasta.
Väetamine Kasvuperioodil väeta vedelväetisega iga 2 nädala tagant, talvel ära väeta.