Paneme aiad särama

Clematis texensis ‘Princess Diana’

Broneeri

Wales’i printsess Dianale pühendatud teksase elulõng õitseb juulist oktoobrini ekrsat vaarikaroosat värvi lihtõitega, mis on kuni 6cm pikkused ning meenutavad oma kujult liiliaõielist tulpi. Ümber kreemikaskollase õiesüdamiku koonduvad tugevroosad kroonlehed, mis on ääristatud hajusa õrnalt roosakaslilla randiga. Õite hääbudes jäävad taime kaunistama vahvad hõbehalliks kuivanud viljatupsud.

2002 aastal tunnistati ‘Princess Diana’ Briti Kuningliku Aiaindusseltsi Garden Merit auhinna vääriliseks.

Nagu teisedki elulõngad, vajab ka ‘Princess Diana’ toestust - teda saab edukalt kasvatada nii spetsiaalsetel tugedel kui ka võrktaradel, vanadel müüridel, tugevatel aedadel, hoonete välisseinte ääres aga ka puude ja põõsaste okstel ja võradel.

Teksase elulõng ‘Princess Diana’ õitseb uutel võrsetel, mistõttu soovitame sügisel (oktoobris) kasvud tugevalt maha lõigata.

Clematis eelistab hea drenaažiga parasniisket viljakat mulda ning tunneb end hästi nii täispäikeses kui poolvarjus, tugevate tuulte eest varjatud kasvukohas. Elulõnga alla võib istutada muid püsikuid, et need ronitaime juurtele varju pakuksid.

VÄLJA MÜÜDUD, TELLI KEVADEKS 2024!

 

h 70-90cm
Hind: 23,00
- + Esita tellimus

Toote detailid

Eesti nimi teksase elulõng ‘Princess Diana’
Mõõdud K 200 cm / L 50-100 cm
Õitsemisperiood juulist oktoobrini
Tingimused Päike ja poolvari. Hea drenaažiga parasniiske viljakas pinnas
Õie värv
Roosa
Talvekindlus Hea
Lisainfo
Pilgupüüdja!
Sobib osalise varjuga kasvualale
Vajab tuulte eest varju