Tere tulemast, oled alati oodatud!

Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Acer conspicuum 'Red Flamingo’

`Red Flamingo` on aeglasekasvuline ja äärmiselt dekoratiivne taim, mis pakub värvide vaatemängu igal aastaajal ning mida kasvatatakse kas põõsa või väikese laiuva võraga puuna.

Kevadel on `Red Flamingo` noored lehed huvitava roosa-, rohelise- ja valgekirju marmorja välimusega. Hiljem roosa toon veidi taandub ning suvised lehed muutuvad rohelisemaks, kuid säilitavad siiski oma heledad marmorjad laigud. Sügisel värvuvad lehed kollaseks, oranžiks ja punaseks.

Lisaks pilkupüüdvatele lehtedele on tähelepanuväärsed ka puu oksad - nimelt on noored võrsed erksat roosakaspunast tooni ning muutuvad kasvades valge-punasetriibuliseks, pakkudes nõnda silmailu ka raagus olekus, eriti valgete lumehangede taustal. Täiskasvanud puude koor on aga oliivirohelist värvi, valgete lainjate pikitriipudega ja veidi lõhenenud.

Oma väikese kasvu tõttu sobib uhke vaher `Red Flamingo` ka väikeaedades kasvatamiseks. Tänu oma värvilisele välimusele on ta heaks aktsentpuuks ning ei jää üheski aias märkamatuks.

Oluline on pakkuda talle hea drenaažiga pinnast ja tuulte eest varjatud, võimalikult päikselist kasvupaika, kuna see toob välja puukese erksaimad värvid. Istutusjärgselt võib puu oma uue kasvukohaga pikalt kohaneda. Kuna tegemist on 6. tsooni taimega, siis Eesti oludes võiks noori puid talvel käreda külma eest katta ning juuri multšida.

h 180-200 cm
Hind: 450,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi uhke vaher 'Red Flamingo’
Mõõdud K 2-4 m / L 1,5-3m
Tingimused Täispäike, poolvari, hea drenaaži ja niiske mullga ning sooja mikrokliimaga kasvupaik
Tsoon z 6
Talvekindlus Veidi külmaõrn
Lisainfo
Dekoratiivne lehestik
Kaunis sügisvärv!
Pilgupüüdja!
Talvine põnevus!
Vajab tuulte eest varju