Tere tulemast, oled alati oodatud!

Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Toona sinensis ‘Flamingo'

Broneeri

Erakordselt dekoratiivne, uskumatult värviliste lehtedega kiirekasvuline puu, mis lehtib üsna hilja ning pakub üllatavat värvide mängu läbi kevade, suve ja sügise. Noor lehestik on kevadel tärgates fantastilist flamingoroosat värvi, muutub tasapikku hallikas-kollaseks ning suve edenedes värvuvad läikivad lehed heleroheliseks, säilitades punakad leherootsud. Lehtede sügisvärviks on kollane. Hiina toona on noore puuna kitsa, lausa sammasja kujuga, kuid hiljem kasvab võra laiusesse. Noored võrsed on pronksjat tooni ja karvased, hiljem muutuvad hallikas-pruunikaks ning täiskasvanud puudele on iseloomulik pikiribadena kestendav puukoor.

Hiina toona õitseb juunis-juulis pikkade valgete rippuvate õiekobaratega. Nii lehed kui oksad eritavad purustatuna kerget sibulalõhna, kuid õied on siiski meeldivalt magusalõhnalised ning meelitavad ligi rohkelt tolmeldajaid. Meie oludes õitseb vaid kuumadel suvedel.

Hiina toona võiks tugevalt tagasi lõigata kevadel peale öökülmade möödumist, see kindlustab kiire uue võrsekasvu ning erksa roosa lehestiku. Eelistab kasvada sooja mikrokliimaga päikselises aias, heas, toitainerikkas mullas. Mõnes Eesti piirkonnas võib osutuda külmaõrnaks.

VÄLJA MÜÜDUD! ESITAGE TELLIMUS SÜGISEKS! 

h 100-125 cm
Hind: 85,00
- + Esita tellimus

Toote detailid

Eesti nimi hiina toona ‘Flamingo'
Mõõdud K 6-9 m / L 4-6 m
Õitsemisperiood Juuni - Juuli
Tingimused Päike, hea drenaažiga huumusrikas muld
Tsoon Z6
Õie värv
Valge
Talvekindlus Veidi külmaõrn
Lisainfo
Dekoratiivne lehestik
Lõhnaaeda
Pilgupüüdja!
Vajab tuulte eest varju