Cocos nucifera

Broneeri

Kookospalmi päritoluks peetakse Malaisiat. Troopilistes tingimustes võib see kasvada kuni 20-30 m. Kodustes tingimustes ei ületa selle kõrgus 5 m. Õitsemine ja viljumine pole kahjuks kodustes tingimustes võimalik, aga kookospalm pakub ka ilma selleta meeldivalt palju silmailu. 

Kookospalmile tuleb pakkuda väga heledat kasvukohta ning rohkelt juua - kasvuperioodil peaks mullapind olema pidevalt kergelt niiske, aga mitte märg. Samuti peaks teda sageli pritsima, sest kookosele sobiv ühuniiskus on 70-80%. Märtsist aprillini väetada 1 kord kuus palmiväetisega. Talvel tuleks kastmisega tagasi hoida ning väetama ei pea. Kasta võiks kookospalmi eelistatavalt altpoolt, sest vesi et hohiks kastmisel sattuda pähkli sisse, see võib viia kiire mädanikuni. 

Noort palmi võib ümber istutada iga aasta, kuid kui palm on juba 3-4 aastat vabna, siis lasta tal kasvada ja mitte iga-aastase istutusega traumeerida. 

Muld peaks olema rammus, aga kergepoolne. Võib segada kokku turbase palmimulla, veidi komposti ning koorepuru ja perliiti. 

Ja veel - kookospalmipuude puhul, mida kasvatatakse kodus, on kuivad ja kollased lehed iseloomulikud. Need võib kohe ära lõigata, sest need võivad häirida tervete lehtede kasvu. Pügamine peaks toimuma väga ettevaatlikult, et mitte kahjustada taime seemet (pähklit) või varre teisi osi.

Pott 19cm, h140cm
Hind: 30,00
- + Esita tellimus

Toote detailid

Eesti nimi Kookospalm
Kõrgus 3+ m
Ladina nimi Cocos nucifera
Lehestiku värv Roheline
Lisainfo
Lehtdekoratiivne
Niiskust armastav
Müügisuurus Pott 19 cm, h 140cm
Tingimused Väga hele kasvukoht, niiske muld
Värvus Roheline
Kastmine Muld hoida niiske, aga mitte vettinud, talvel kastmist vähendada
Väetamine Kasvuoperioodil 1 kord kuus