Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Tere tulemast, oled alati oodatud!

Magnolia x brooklynensis ‘Woodsman’ UUS!

‘Woodsman’ on aretatud 1975 aastal Ameerika Ühendriikides J. C. McDanieli poolt. Tegemist on kiirekasvulise, kuni 4m kõrguse Brooklyni magnoolia sordiga (M. acuminata ‘Klassen' ja M. liliiflora ‘O’Neill’ ristandiga), millel on erakordselt kaunid mahedavärvilised lõhnavad õied. 

Noortele puudele on iseloomulik kitsas, koonusjas võra, mis puu sirgudes üha enam laiusesse kasvama hakkab, omandades lõpuks sordile omase ovaalse, isegi veidi munaja kuju.

Maikuus avanevad okstel suured (kuni 15cm läbimõõduga) õied, mille välimised kroonlehed on rohekaskollast, kohati isegi oliivirohelist tooni; sisemised kroonlehed aga väljastpoolt lillakasroosad ja seestpoolt lilla soonestikuga kreemikasvalged. Tumerohelised lehed on nahkjad ja ning küllalt suured - kuni 25cm pikkused.

 ‘Woodsman’ magnoolia eelistab võimalikult päikselist ja tuulevaikset kasvukohta ja parasniisket viljakat ning veidi happelist mulda ning kasuks tuleb juurepiirkonna korralik multšimine (5-8cm kiht) külmal ajal. Pügamist magnooliad ei vaja - kui, siis ainult mõne kahjustunud oksa välja lõikamiseks ning seda võiks teha vahetult peale õitsemist, kindlustamaks järgmise aasta õiepungade tekkimise.
Noored taimed võivad meie oludes esimestel aastatel ka talvekatet vajada.

h 180-230 cm
Hind: 140,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Brooklyni magnoolia ‘Woodsman’
Mõõdud K 3-4 m / L 2-3 m
Õitsemisperiood mai
Tingimused Päike,
Tsoon z 5 t- 9
Õie värv
Kollane
Kreemjas
Lilla
Mitmevärviline
Roheline
Roosa
Lisainfo
Dekoratiivne lehestik
Lõhnaaeda
Pilgupüüdja!
Vajab tuulte eest varju