Calathea picturata Argentea

Broneeri

Tiigerlehikud on toatingimustes kasvatades pigem nõudlikud, kuna vajavad soojust ja kõrget õhuniiskust.

Temperatuur peaks olema soe (18-22 kraadi) ning soovitavalt ei tohiks langeda isegi talvel alla 16 kraadi. Tiigerlehik võib olla ka jahedamas ruumis. Temperatuurikõikumiste osas on osad liigid vägagi tundlikud. Nad ei talu tuuletõmbust. Tiigerlehikule sobib hajusvalgus. Pigem võib kasvukoht olla valge, sest see aitab säilitada lehtede huvitava mustri. Vältida tuleb otsest päikesevalgust.

Kastes tuleb jälgida, et muld oleks pidevalt niiske, sest taim on läbikuivamise suhtes tundlik. Talvel tuleks kastmist piirata. Vesi peaks olema pehme ja toasoe. Üleliigne vesi tuleks pärast kastmist potist eemaldada. Liiga kuivaga hakkavad leheservad kuivama ja/või rulluma. Võib piserdada õhusniiskuse tõstmiseks ja/või asetada poti lähedusse veeanuma. Kevadest sügiseni tuleks väetada kord kuus vähese lämmastikusisaldusega väetisega. Muul ajal ei pea väetama. Liigne väetamine võib mõjutada lehtede mustrit.

Ümber tuleks istutada vähemalt igal teisel kevadel kasutades sõmerat ja huumusrikast mulda. Kasutada võib ka tavalist toalillemulda, mis on nõrgalt happeline. Pott ei tohiks olla liiga sügav, vaid pigem lai.

Paljundada saab hilissügisel jagamise teel või ka pistikutega.

Kahjurid ja haigused

Lehetäid, kedriklestad ja ripslased. Tiigerlehikud ei ole väga altid kahjuritele ja haigustele. Lehtede rullumine võib viidata kahjuritele.

 Lehti võib aeg-ajalt tolmust puhastada ja veega pritsida.

 

Allikas: toataimed.eu

Hind: 8,30 Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Kostariika tiigerlehik
Ladina nimi Calathea picturata
Lehestiku värv rohelisekirju
Müügisuurus pott 12 - 17 cm, h 40 - 65cm
Tingimused Hajusvalgus
Värvus Mitmevärviline
Kasvukõrgus kuni 60cm