Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Tere tulemast, oled alati oodatud!

Carpinus betulus ‘Fastigiata’ UUS!

Broneeri

Harilik valgepöök ‘Fastigiata’ on vana sort, mida on kasutatud haljastamisel juba alates 19. sajandist. Tiheda lehestikuga puu on noorelt pigem sammasja kujuga, kuid hiljem omandab võra talle iseloomuliku kauni ja koonusja, veetilka meenutava kuju. 

‘Fastigiata’ lehed on sakiliste servadega, ovaalsed, kuni 10cm pikkused, veidi läikivad ja erksat rohelist värvi, mis sügise saabudes muutuvad oranžikaskollaseks ja hiljem pruunikaskollaseks. Halli värvi tüvi on sileda koorega ning veidi sooniline. Hariliku valgepöögi puit on äärmiselt vastupidav ja tugev, mistõttu meeldis muistsetele roomlastele väidetavalt just sellest oma võidukihutamise kaarikuid valmistada. 

Tänapäeval sobib ‘Fastigiata’ aga soolopuuks suuremasse aeda, parki või haljasalale aga ka hekipuuks, või hoopis palistama tänavaid, puiesteid või mõisateid. Oma tiheda võra tõttu sobib hästi ka tuuletõkkeks.

Eelistab kasvada päikeses või poolvarjus hea drenaažiga parasniiskes pinnases. Sobivad kõik mullatüübid. Talub hästi kärpimist.

Vastupidav ja külmakartmatu harilik valgepöök ‘Fastigiata’ on saanud Briti Kuninglikult Aiandusseltsilt ka tunnustatud Garden Merit auhinna.

 

Puuvorm, h 250-300 cm
Hind: 103,00
- + Esita tellimus

Toote detailid

Eesti nimi harilik valgepöök ‘Fastigiata’
Mõõdud K 9-15 m / L 8-10 m
Tingimused Päike, poolvari, hea drenaažiga pinnas. Kõik mullatüübid
Tsoon z 4
Talvekindlus Väga hea
Lisainfo
Ideaalne heki loomiseks
Kaunis sügisvärv!
Pilgupüüdja!
Sobib osalise varjuga kasvualale
Talub ka tuulisemat kasvukohta