Brighamia insignis

Toreda vulkaanikella ehk Havai palmi kasvatamine on suhteliselt lihtne, kui arvestada paari olulist detaili. Kasvu poolest meenutab see taim palmi  ehkki ta seda ei ole – ta kasvatab oma lehestiku tüve tippu ning viskab alumised vananenud lehed maha. Uued lehed moodustuvad aastaringselt, aga kui kasvutingimused muutuvad ootamatult, võib ta lehed sootuks maha visata. Need kasvavad aga paari nädala jooksul uuesti tagasi, seega pole mureks põhjust. Oluline on teda sel perioodil mitte üle kasta!
 Brighamia Insignisel on erinevalt enamikest taimedest vastupidine kasvu-puhkeperiood. See tähendab, et ta kasvab talvel ja puhkab suvel.  Talvel tahab see taim lõunapoolset aknaäärset kohta ja saab hakkama ka vähema valgusega ja vähema temperatuuriga. Suvekuudel vajab ta aga kuuma päikese eest varju või muidu võib ta oma lehed maha visata. Tema õied on lõhnavad, ilmuvad algul valgetena, kuid muutuvad peatselt päikesekollasteks. Havail on tavaks kasutada teda pulmades, see pidavat noorpaarile õnne tooma.

Ümbrispotiga komplekt Hind: 22,00 Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Tore vulkaanikell
Ladina nimi Brighamia insignis
Müügisuurus Pott 12 cm, h 40 cm
Tingimused Optimaalne temperatuur on 18-25 kraadi. Havai palmi tüvel on kaktuse omadused – see kogub vett ning seepärast võib ta olla “joomata” lausa 6 nädalat, ilma et ära sureks. Ideaalne taim neile, kes on sageli kodust ära!
Värvus Roheline
Kasvukõrgus K 12 cm
Õie värv
Kollane
Õitsemine Korduvalt õitsev
Kastmine Ideaalis kasta kord nädalas, enne aga kontrollida – kui pinnas on veidigi niiske, siis lükata kastmist nädala võrra edasi.
Väetamine Oluline igakuiselt väetada, auhinnaks rohke õitsemine!