Tere tulemast, oled alati oodatud!

Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Cornus sericea ‘White Gold’ UUS!

Võsund-kontpuu ‘White Gold’ on keskmise kõrgusega kirjulehine ilupõõsas. Kevadel ilmuvad rohekaskollastele okstele hallikasrohelised, kreemikasvalge ääristusega lehed ja suvel tagasihoidlikud valged õiekobarad, millest hiljem valmivad valged marjad. Õitsedes meelitab põõsas ligi hulgaliselt kasulikke tolmeldajaid ning marjad pakuvad omakorda suurt huvi aialindudele.

Sügise saabudes muutuvad ‘White Gold’ kontpuu lehed kollaseks ja talvel jäävad aeda kaunistama põõsa läikivad rohekaskollased võrsed, mis loovad valge lume taustal meeldivalt värvilise elamuse.

‘White Gold’ kontpuu on kiirekasvuline, külmakartmatu ja vähenõudlik ning talub hästi kärpimist. Ta ei ole nõudlik mullastiku suhtes ning teda võib istutada nii poolvarju kui ka päikese kätte, viimasel juhul on võrsete värv erksam. Võsund-kontpuud saab kasvatada nii soolotoimena kui gruppides; teda võib kasutada nii vabavormiliste kui ka pügatud hekkide kujundamisel ning samuti ka loodusliku maastiku rajamisel. ‘White Gold’ talub hästi saastunud linnaõhku ning on hirvekindel.

 

h 60-80 cm
Hind: 20,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi võsund-kontpuu ’White Gold’
Mõõdud K 150 cm / L 100 cm
Tingimused Päike, poolvari, hea drenaažiga niiske pinnas. Kõik mullatüübid.
Tsoon z 3 - 8
Õie värv
Kreemjas
Lisainfo
Dekoratiivne lehestik
Hirve kahjustustele vastupidav
Ideaalne heki loomiseks
Mesilaste lemmik!
Sobib osalise varjuga kasvualale
Talvine põnevus!