Tillandsia usneoides

Habetillandsia võib olla peaaegu unistuste taim, kuna kasvamiseks ei vaja ta mulda ning teda tuleb hoida ka niiskes ruumis. Nagu nimigi ütleb, näeb taim välja kui üks rippuv korralik hall habe. Habetillandsia kodumaa on Lõuna-Ameerikas, Argentiinas ning Tšiilis, kus talle meeldib kasvada peamiselt virgiinia tamme ning sooküpressi peal. 
Ameerika põlisrahvad kutsusid seda taime “itla-okla”, mis tähendas “puu juuksed”, prantslased aga leidsid, et see meenutab konkistadoori vallutajate pikki habemeid ja sestap hakati seda hüüdma “Barbe Espagnol” ehk Hispaania habe.

Tegemist on epifüüdiga, mis tähendab seda, et taimel juured täiesti puuduvad. Õitseb tagasihoidlikult. Õied on tal kahvatud, kollakasrohelised, ning lõhnavad öösel. Kuigi taim ammutab eluks vajalikke toitaineid ja vett õhust, siiski päris hoolitsuseta ei saa teda jätta. 

Märtsist septembrini tuleks teda piserdada toasooja veega kaks korda nädalas. Suvisel ajal võib kasutada  lahjat vedelväetise segu või spetsiaalset tillandsia spreid.

Suvel soovib taim mõõdukat soojust +18-25°C, talvel aga jahedamat temperatuuri +10-15°C.Seda taime võib suvel ka õue viia. 
Kui meil on taim eelkõige toataimena tuntud, kasutatakse ka lilleseadetes ja kimpudes, siis mujal maailmas on teda palju väga praktilisetel eesmärkidel kasutatud, näiteks ehitiste isolatsiooniks, multšiks, pakkimismaterjalina, madratsi täitena. 1900ndate alguses kasutati taime näiteks autoistmete täitmiseks.

 Õhulillele sobiv temperatuur on 10-33 soojakraadi. Väetiseks sobib ka tiigivesi, akvaariumivesi.

Hind
Hind: 15,25
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Habetillandsia
Kõrgus K 60-100 cm
Ladina nimi Tillandsia usneoides
Müügisuurus 50 cm
Tingimused Valgus- ja õhurikas ning niiske kasvukoht
Värvus Hõbedane
Õie värv
Roheline
Kastmine Märtsist septembrini piserdada toasooja veega kaks korda nädalas
Väetamine Suvel 1 kord kuus

Seotud tooted