Zamioculcas zamiifolia 'Dowon'

Kuulub võhaliste (Araceae) sugukonda kasvades Ida- ja Kagu-Aafrikas. Lehed on paksud ja läikivad ning varred sihvakad. Kasv on püstine ning suhteliselt aeglane. Võib kasvada kuni 1,5 m kõrguseks, peale mida hakkab enam laiusesse kasvama. Taim on toataimena vähenõudlik. Raven on selle väga populaarse taime värskeim sort, mille lehed on apetiitselt kohvikarva tumedad. 

Sulgvõhk eelistab sooja temperatuuri (18-23 kraadi), talvel jahedamat. Lühiajaliselt talub kuni 15 kraadi. Õhk võib olla ka kuiv ning talub isegi teatud määral tuuletõmbust. Suvel võib viia õue varjulisemasse kohta.

Sobib nii varjuline kui ka valge koht (ida- või läänepoolne aken). Märtsist novembrini vältida eredat päikesevalgust, muul ajal ei tee see liiga. Valgemas keskkonnas on lehed heledamad ja taim kasvab kiiremini. Pimedas muutuvad lehed pikaks ja hõredaks.

Istutada ümber märtsis-aprillis iga 2-3 aasta tagant kasutades sukulentidele ja kaktustele mõeldud mulda. Muld ei tohi olla liiga rammus ja peab õhku hästi läbi laskma. Pott peaks olema nii suur, et juured mahuksid sellesse ära ja hea oleks jätta natuke kasvamisruumi äärtesse (pigem väike kui suur).

Paljundatakse jagamise teel või lehepistikutega (varakevadel). Sulgja liitlehe osa võib panna otse mulda. Jagamisel tuleks risoomi ja juurte lõikekohta puusöepulbriga määrida.

NB! Sisaldab mürgiseid aineid, seega peaks asuma lemmikloomadele kättesaamatus kohas. Aeg-ajalt võib lehtedelt tolmu võtta.

 

Hind
Hind: 24,00 / 15,30
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Sulgvõhk 'Raven'
Kõrgus K 1-1,5 m / L 0,5-1 m
Ladina nimi Zamioculcas zamiifolia
Lehestiku värv Pronksjas, tumepruun, tumepurpurne
Müügisuurus Pott 14 cm, h 45 cm
Värvus Mitmevärviline
Kastmine Kasta pigem mõõdukalt. Talvel kord kuus, muul ajal kaks korda kuus. Talub kuivust, aga mitte ülekastmist. Kui taim on talvel jahedamas, tuleks ka kastmist vastavalt vähendada. Potialuselt tuleks pärast kastmist liigne vesi eemaldada. Võib aeg-ajalt piserd
Väetamine Kasvuperioodil (maist-septembrini) väeta kord kuus tasakaalustatud vedelväetisega, talvel harva lämmastikurikka väetisega. Sügisest kevadeni võib ka mitte väetada.