Calathea roseopicta 'Dottie'. UUS!

Väga efektne, suureleheline fookustaim. Elliptilised tumerohelised, roosade triipudega lehed on alt purpursed. Võib suvel õitseda väikeste, valgete-lillade õitega, mis pistavad nina välja rohelise "baasõie" seest. Paiguta ta veidi kõrgemale kus on näha ka lehtede alumised küljed.

Looduslikult pärit Lõuna-Ameerika vihmametsadest, armastab see taim sarnaseid tingimusi - filtreeritud valgust, niiskust ja niiskemapoolset mulda. Otsese päikesese kätte ära teda paiguta, samuti mitte ka pimedassse nurka. Isegi kui öeldakse, et ta saab vähese valgusega hakkama, ei kasva ta neis tingimustes suuremaks. Sobib hästi ka piisava valgusega kööki või vannituppa, kus on niiskuse tase veidi kõrgem. Külma tuult ega jahedust ei armasta, kasvab hästi tavalisel toatemperatuuril.

Vajab hea drenaažiga potti ning ideaalne muld oleks talle turbasustraat, millesse lisatud parema drenaaži tekitamiseks perliiti või vermikuliiti.

Tiigerlehiku kastmine nõuab veidi harjutamist, sest muld peaks olema piisavalt niiske, kuid kindlasti ei tohiks taim jääda liigniiskusesse ega seisvasse vette. Kasta kasvuperioodil vähesema koguse veega, kuid piisavalt tihedalt (paar korda nädalas), niipea kui pealmine mullakiht on kuivaks läinud. Talvel kasta harvem. Kui tundub, et taim ei ole õnnelik, ei kasva piisavalt hästi või ei näe terve välja, proovi vihma- või lumeveega kastmist, sest ta võib olla kraanivees sisalduvatele mineraalidele tundlik.

NB! Taim on suurepäraste õhku puhastavate omadustega. Selleks, et lehepoorid saaksid oma tööd hästi teha, tuleks püüda taim hoida tolmuvabana, aegajalt pesta lehti.

Taim ei ole mürgine.

 

Hind Hind: 19,00 Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Uhke tiigerlehik 'Little Princess'
Lehestiku värv Mitmevärviline
Müügisuurus Pott 14 cm, h 50 cm
Tingimused Kaudne valgus, hea drenaažiga muld;
Kasvukõrgus K 50+ cm
Õie värv
Mitmevärviline
Kastmine Kergelt niiske muld, ei taha liigniiskust;
Väetamine Väeta kasvuperioodil lahjendatud (poole lahjema) toataimede väetisega, talvel ära väeta;