Philodendron melanochrysum

Kolumbiast pärinev roheline-pronksjas ja sametine Filodendron, mille noored lehed on roosakas-pronksised ning läikivad, muutuvad vananedes muutuvad sügavpronksjaks, mõnikord isegi mustjaks ning võivad kasvada mõnekümne sentimeetri pikkuseks. Agar ronija, paku talle selleks mõnusat tuge.

Vaatamata oma erilisele välimusele on taime tegelikult suhteliselt lihtne kasvatada – valgusolud võiks olla Filodendronitele kohased – filtreeritud või hajusvalgusega kasvupaik on parim, et lehed saaksid oma täisilu saavutada. Kasvab hästi ka taimelampide abil ning ta armastab isegi ka pisut hommikust otsest päikesevalgust.  Samuti peab ta kenasti vastu kehvemates valgusoludes. Mullasegu kerge ja niiske, mis tähendab, et kasta tuleks siis kui mulla pealmisest kihist paar-kolm sentimeetrit on läbi kuivanud. Päris läbikuivamine neile ei meeldi.

Kui toaõhk muutub talvel liiga kuivaks, tasub taime ümber õhuniiskust suurendada - pritsi, aseta poti alla kergkruusaga taldrik või kasuta õhuniisutajat, et ka õhujuured areneksid korralikult. Jälgi kuivema õhu korral kindlasti kahjurite teket, eriti ohustab taime kedriklest.

Paljundada saab edukalt pistoksast, jälgi, et oksal oleks olemas õhujuured ning aseta pistik pigem niiskesse samblasse, aga vees toimib asi edukalt.

Toataimede kasvatajate  ja kollektsionääride seas on see taim väga hinnatud ning nõutud!

h 40cm
Hind: 54,90 / 40,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Mustkuldne filodendron
Kõrgus ronitaim
Ladina nimi Philodendron melanochrysum
Müügisuurus Pott 12cm, h 40 cm
Tingimused hajusvalgus
Värvus Roheline
Kastmine Hoia muld kergelt niiske, ära lase läbi kuivada
Haigused, kahjurid ohustab kedriklest