Ficus lyrata tüvel

Lääne-Aafrikast pärinev lehtdekoratiivne puu, mille lehed on paksud ja nahkjad (kuni 50 cm pikkused ja 20-30 cm laiused) ning raod on kollakasrohelised. Lehed meenutavad tagurpidi viiulit. Kui lehe eluiga on läbi saanud, tekivad sellele pruunid laigud ja leht kukub mõne aja pärast maha. 

Kasvab kõrgeks (kiirekasvuline), kuid ei harune. Temperatuur peaks olema pigem soe (18-24 kraadi), lühiajaliselt talub kuni 0 kraadi (pigem vältida). Talvel hoida jahedamas (16 kraadi). Vajab kõrget õhuniiskust (eriti noored taimed). Vältida tuuletõmbust.

Viigipuule sobib nii täispäikeseline koht kui ka hajusvalgus. Kevadest alates kaitsta otsese päikesevalguse eest.
Ümber tuleks istutada iga 2-3 aasta järel. Paljundatakse poolpuitunud okstest või rohtsetest võrsetest pistikutega. Soojas toimub juurdumine kiiremini.Võib põhjustada allergiat! Aeg-ajalt võtta lehtedelt tolmu, kuna taim on tolmu suhtes tundlik. 

120cm, pott 27cm, veemõõtjaga Hind: 99,00 Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Lüüra-Viigipuu
Ladina nimi Ficus lyrata
Lehestiku värv Roheline
Müügisuurus 120cm
Värvus Roheline
Kasvukõrgus K 2-3 m / L kuni 1 m
Kastmine Sügisest kevadeni kasta korrapäraselt nii, et mullapall kuivab kergelt läbi. Muul ajal kasta harvemini. Võimalusel kasutada leiget vett. Vältida nii ülekastmist kui ka mullapalli läbikuivamist. Võiks piserdada veega.
Väetamine Väetada kevadest sügiseni kord kuus vähese lämmastikusisaldusega väetisega. Muul ajal ei pea väetama.