Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Tere tulemast, oled alati oodatud!

Fothergilla major UUS!

Mägi-võlupõõsas on aeglasekasvuline keskmise kõrguse ning püstjaslaiuva kasvukujuga põõsas, mis õitseb maikuus vahvate 5cm pikkuste meelõhnaliste õitega. Oma kuju poolest väikeseid pudeliharju meenutavad õied moodustavad põõsa nahkjate külmroheliste lehtede kohal kauni kontrasti. Õied meelitavad aeda hulgaliselt liblikaid ja teisigi tolmeldajaid.

Sügisel pakub Fothergilla lehestik vaimustavat vaatepilti värvudes erksaks kollase-, leekivaoranži- ja lillakaspunasekirjuks. Oma suurepäraste omaduste tõttu on taim saanud mitmeid auhindu, sealhulgas ka Briti Kuningliku Aiandusseltsi Garden Merit auhinna.

Mägi-võlupõõsas saab hakkama ka poolvarjus, kuid eelistab kasvada siiski täispäikeses, mis soodustab rikkalikku õitsemist ning tagab erksaimad sügisvärvid. Pinnase osas sobib põõsale hea drenaažiga, viljakas, parasniiske ja happeline muld.

Mägi-võlupõõsast võib kasvatada soolotaimena, aga ka osana vabakujulisest hekist, samuti on ta ideaalne taim turbapeenrasse, rododendronte ja asaleade kõrvale.

Fothergilla major on saanud oma ladina nime 18. sajandi Inglise botaaniku ja kirjaniku, John Fothergilli järgi.

 

h 30-40 cm
Hind: 22,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi mägi-võlupõõsas

Mõõdud 150-200 cm / 120-150 cm
Õitsemisperiood mai
Tingimused Päike, poolvari, hea drenaažiga, viljakas, parasniiske, happeline muld
Tsoon z 4-8
Õie värv
Valge
Lisainfo
Kaunis sügisvärv!
Lõhnaaeda
Mesilaste lemmik!
Pilgupüüdja!