Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Tere tulemast, oled alati oodatud!

Cornus sanguinea ‘Magic Flame’ UUS!

Broneeri

Imekaunite sügisvärvidega ‘Magic Flame’ on kiirekasvuline ja vastupidav keskmise kõrgusega põõsas. Tema läikivad, oranžid raagus oksad on otstest erkpunased, mis lisavad aeda vaimustavaid värvilaike nii pimedal ja sombusel sügisel kui ka talvel, puhta valge lume taustal.

Põõsa värvilistele okstele ilmuvad kevadel rohelised lehed ja suvel tagasihoidlikud kreemikasvalged kännasjad õisikud, mis meelitavad aeda rohkelt liblikaid, kimalasi ja mesilasi. Hiljem arenevad neist tumelillad nägusad marjakobarad, mis pakuvad huvi mitmetele aialindudele.

Sügisel aga muutub ‘Magic Flame’ tõeliselt pilkupüüdvaks oma kuldse-, oranži- ja punasekirju lehestikuga, mille erksad värvikombinatsioonid meenutavad kirgast tuleleeki. Kui lehed viimaks langevad, jäävad aias särama põõsa läikivad oranžikaspunased oksad.

Selleks et nautida ‘Magic Flame’ kontpuu värvilisi oksi, võiks varakevadel (pungade puhkemise ajal) põõsast kärpida kuni 1/3 ulatuses. See soodustab noorte võrsete teket.

Hirvekindel verev kontpuu mõjub aias suurepäraselt nii peenras kui ka sobiva suurusega istutuskastis, teda saab kasvatada soolotoimena ja gruppides, kasutada nii vabavormiliste hekkide kujundamisel kui ka loodusliku maastiku rajamisel. 

Põõsas on mullastiku suhtes vähenõudlik ja sobib kasvatamiseks nii täispäikeses, kui ka poolvarjus, peaasi, et pinnas oleks parajalt niiske. Päikseline kasvukoht tagab okste kirkaimad värvid.

Oma suurepäraste omaduste tõttu on ‘Magic Flame’ kontpuule omistatud ka Garden Merit auhind Briti Kuningliku Aiandusseltsi poolt.

h 40-60 cm
Hind: 18,00
- + Esita tellimus

Toote detailid

Eesti nimi verev kontpuu ‘Magic Flame’
Mõõdud K 150-180 / L 150-180
Tingimused Päike, poolvari, hea drenaažiga viljakas pinnas. Kõik mullatüübid
Tsoon z 4-8
Õie värv
Kreemjas
Lisainfo
Hirve kahjustustele vastupidav
Ideaalne heki loomiseks
Kaunis sügisvärv!
Mesilaste lemmik!
Pilgupüüdja!
Sobib osalise varjuga kasvualale
Sobilik istutuskasti jaoks
Talvine põnevus!