Tere tulemast, oled alati oodatud!

Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Betula nigra ‘Shiloh Splash’ UUS!

Kreemikasvalge- ja helerohelisekirjud sakilise äärega kaselehed teevad ‘Shiloh Spalshist’ erakordselt omapärase ja dekoratiivse puu. Kaunis rohelise-valgekirju lehestik värvub sügise saabudes kuldkollaseks ning talvekuudel lisab aeda huvitavaid nüansse taime paberjas ja kestendav, kaneelikarva alatoonidega beežikas puukoor. ‘Shiloh Splash’ õitseb varakevadel kohe peale lehtimist tagasihoidlike rohekaskollaste urbadega, meeldib väga tolmeldajaile ning on hirvekindel. Talub hästi ka saastunud linnaõhku.

See nägus ja külmakindel musta kase sort kasvab kuni 4-6m kõrguseks ja püramiidja kujuga võra kuni 3-4m laiuseks. Tänu oma väiksemale kasvule leiab ‘Shiloh Splash’ rohkelt kasutusvaldkondi aiakujunduses nii üksiku soolopuuna kui ka väikestes gruppides. Ta sobib kasvama ühtviisi hästi nii ultramodernsesse linnaaeda kui ka lopsakasse, õitest tulvil taluaeda, samuti tiikide, ojade ja muude veesilmade lähedusse.

‘Shiloh Splash’ eelistab niisket, hea drenaažiga happelist kasvupinnast, ülemäära leeliselises pinnases võib tekkida klosroos ja lehed kolletuma hakata. Ehkki puu saab kenasti hakkama ka poolvarjus, tagab võimalikult päikseline kasvukoht kena kahevärvilise lehestikumustri. Juurepiirkonna korralik multšimine hoiab juurestiku niiske ja jahedana.

Sort on saanud oma nime Ameerika Ühendriikides, Põhja-Carolinas asuva Shilohi aiandi järgi, kus puuke 1999. aastal John ja Danny Alleni poolt avastati.

 

Tüvevorm 10L potis
Hind: 49,81
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi must kask ‘Shiloh Spalsh’
Mõõdud K 4-6 m / L 3-4 m
Õitsemisperiood varakevad
Tingimused Päike, poolvari, hea drenaažiga niiske pinnas, neutraalne kuni happeline muld
Tsoon z 4
Talvekindlus Hea
Lisainfo
Dekoratiivne lehestik
Hirve kahjustustele vastupidav
Kaldataim
Kaunis sügisvärv!
Mesilaste lemmik!
Pilgupüüdja!
Sobib osalise varjuga kasvualale
Talub ka tuulisemat kasvukohta
Talvine põnevus!