Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Tere tulemast, oled alati oodatud!

Acer palmatum var. dissectum 'Hana Matoi' UUS!

Väga kaunis ja üsnagi haruldane kämmalvahtra sort, pitsiliste lehtedega madalakasvuline leinavorm, mis kasvab vaid kuni 1,2 m kõrguseks (ja 1,8m laiuseks) ning pakub kogu aasta vältel oma pidevalt muutva lehestikuga aias suurepärast värvide vaatemängu.

Aeglase kasvuga põõsa nõtked allapoole rippuvad oksad moodustavad laiuva ümara võra, mille imeline mitmevärviline lehestik vahetab värvi vastavalt aastaaegadele ja valgustingimustele.

Noortel võrsetel on lehestik tärgates punakas, kuid muutub hiljem kirjuks. Lehtede punakale toonile lisandub roosasid, kreemikaid, kollakaid ja tumerohelisi, kohati ka lillasid värvilaike. Mida päikselisem on puukese kasvukoht, seda rohkem väljenduvad tema lehestikus roosad ja kreemikad toonid. Lehtede sügisvärviks on leekiv oranžikas-punane.

Lisaks värvilistele lehtedele on ka ‘Hana Matoi’ puukoor omapärast kollakat tooni, mis muutub intensiivsemaks külmal ajal.

Pilkupüüdev pitsiline lehestik ja pidevalt muutuv värvigamma teeb ‘Hana Matoi’ kämmalvahtrast suurepärase väikese soolopuu, mis on iga aia ehteks. Oma madala kasvu tõttu sobib hästi ka väikeaedadesse.

Acer palmatum eelsitab kasvada soojas ja tuulevaikses kasvukohas ning parasniiskes, veidi happelises, kuid viljakas pinnases. Äsja istutatuna võib talvekaitset vajada.

VÄLJA MÜÜDUD! TELLI SÜGISEKS 2023!

4,5 L pott/h 70 cm
Hind: 55,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi kämmalvaher 'Hana Matoi'
Mõõdud K 1,2 m / L 1,8 m
Tingimused Päikesepaisteline, soe ja tuulte eest kaitstud kasvukoht. Parasniiske hea drenaažiga, viljakas ja veidi happeline muld.
Tsoon z6 - z8
Talvekindlus Keskmine
Lisainfo
Dekoratiivne lehestik
Pilgupüüdja!
Talvine põnevus!
Vajab tuulte eest varju