Platycerium bifurcatum (amplis)

Sarvsõnajalg on epifüüt, mis kasvab looduses puutüvedel. Huvitava välimusega taimel on nö pesalehed, mis toetuvad puutüvele ning mille seest omakorda kasvavad välja rohelised hirve- või põdrasarve meenutavad lehed. Ajaga muutuvad pesalehed paberiseks ja pruuniks. 

Kasvutingimused peaksid olema niisked ja varjulised. Otsest päikest taim ei taha, pigem poolvarju. Samuti peaks mullasegu olema pidevalt niiske, muidu on taim väga vastuvõtlik kahjuritele. 

Kui pruunid pesalehed on poti pealispinna kinni kasvatanud, siis võiks taime kasta altpoolt, sest vett lehtede peale seisma jätta ei ole hea. Aseta ta 15 minutiks veevanni ja last pärast korralikult nõrguda. 
Kui sarvsõnajalg kipub potis liiga suureks minema, võiks teda proovida istutada seinale. Selleks on tarvis alusplaati, mis võiks ideaalis olla vana puu tüvetükk vmt. Mulla asemel võib kasutada orhideemulda, mille peale asetatakse pesalehed ning kinnitatakse nööri, tamiili või traadiga. Samuti võib segu sisse lisada sammalt. Oluline on hoida segu niiskena ning puutükki koos taimega vannitada. Kuiva toaõhu vastu aitab ka veega piserdamine.

12cm potis
Hind: 16,78
- + Esita tellimus
Ripp-potis
Hind: 40,57
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Harilik sarvsõnajalg
Ladina nimi Platycerium bifurcatum
Müügisuurus pott 12/19 cm, h 30/60 cm
Tingimused Poolvarjuline kasvukoht, niiske, hea drenaažiga muld
Kastmine mulla peaks hoidma ühtlaselt niiske, aga mitte vettinud