Adiantum raddianum 'Fritz-Luthi'

Talbjas adiantum on välimuselt õrn ja habras sõnajalaline, mida inglisekeelses maailmas kutsutakse armsalt neitsijuukseks.

Adiantumid eelistavad kasvada poolvarjulises ja niiske õhuga kohas kuhu ei ulatu kõrvetavad päikesekiired. Hästi sobib põhjasuunda avanev aknalaud. Soojalembestena (kasvukoha temp võiks jääda vahemikku +18º...+25º C) tuleks taimi hoida jaheda tõmbetuule eest, seda eriti talvel, mil õues miinuskraadid. 

Nagu sõnajalgadele kohane, ei talu ka adiantumid mullapalli läbikuivamist. Taim saab tõsiselt kannatada või lausa hukkub. Kasta regulaarselt ning vältida kastmisvigu. Samuti pole mullapalli läbivettimine pikas perspektiivis taimele hea. Kasta pehme toasooja ning lubjavaese veega, hästi sobib selleks vihma- või lumesulamisvesi.

Kuivetuvate ja kolletuvatele lehtede põhjuseks võib olla liiga kuiv õhk toas. Kui nefroleebid taluvad kuiva toaõhku paremini, siis adiantumid mitte. Nemad vajavad niiske õhuga kasvukohta. Kuiv kipub toaõhk olema just kuumal päikselisel suvel ja talvel, mil on kütteperiood. Ka jahe tõmbetuul võib põhjustada lehtede kolletumist. 

Väetada võin aprillist septembrini lahja vedelväetisega üks kord kuus.

h 30cm
Hind: 11,20
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Talbjas adiantum "Fritz-Luthi"
Ladina nimi Aditanum raddianum
Müügisuurus pott 12cm, h 30cm
Värvus Roheline
Kasvukõrgus 40cm