Paneme aiad särama

Schizophragma hydrangeoides 'Rose Sensation’ UUS!

Haruldane roosat tooni roniv hortensia - hea valik aednikele, kes soovivad luua huvitavaid vertikaalseid lahendusi. Eemalt tunduvad 'Rose Sensationi’ suured ja ümarad õied roosat värvi, kuid lähemalt vaadates selgub, et tegemist on kreemikasvalgete õisikutega, mida ümbritsevad erkroosad pisarakujulised tupplehed. Õisikud lõhnavad magusalt ning eriti tuntavalt levib nende hõrk aroom just õhtuhämaruses. 

Taime soonilisi puitunud varsi katab tihe ja tume, sinkjasrohelist värvi lehestik, mille taustal tõusevad kaunilt esile suured, kuni 25cm läbimõõduga, roosa- ja valgekirjud pitsilised õied.

Lõhikhortensiat võib ronima panna nii tugedele, müüridele, seintele kui ka kõrgetele puudele. Erakordselt efektsed näevad välja hortensia õitsvatesse väätidesse mähkunud pikad sirged männitüved. 

Istutamisel tuleks sättida oksad soovitud suunda, kuid hiljem kinnitub taim õhkjuurte abil iseseisvalt ning saab ronimisega hakkama ka ilma kõrvalise abita, kasvades kuni kuni 7m pikkuseks.

Kohanemine uue kasvukohaga võib ronival hortensial aega võtta, kuid hiljem on kasv jõuline ja efekt võimas. 

Taim kasvab hästi nii päikeses, poolvarjus kui ka varjus ning on mullatüübi suhtes vähenõudlik, pea-asi, et pinnas oleks hea drenaažiga.

 

ronitaim h60-80cm
Hind: 72,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi harilik lõhikhortensia 'Rose Sensation’
Mõõdud K 4-7 m / L 3m
Õitsemisperiood juuli
Tingimused Päike, vari, poolvari. Hea drenaažiga pinnas
Õie värv
Kreemjas
Roosa
Lisainfo
Lõhnaaeda
Pilgupüüdja!
Sobib osalise varjuga kasvualale