Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Tere tulemast, oled alati oodatud!

Pampel (aedmurakas) ’Thornless Evergreen’ UUS!

Broneeri

Nagu nimigi ütleb, on tegemist okasteta aedmuraka ehk pamplisordiga. Poolroniva, 1,5 kuni 2m kõrguse põõsa viljad on aromaatsed ja magusad ning meenutavad välimuselt musti vaarikaid, kuid on tugevama maitsega ja ka struktuuriga.

Kiirekasvuline ja vähenõudlik põõsas õitseb valgete õitega alles varasuvel ning on seega kaitstud hiliskevadiste öökülmade eest, mis omakorda garanteerib rikkaliku saagi suve lõpust kuni külmade tulekuni. Marjad on alguses rohelised, muutuvad seejärel punasteks ning täielikult valmides läikivmustaks.

Pampel eelistab kasvada päikese käes, kuid saab hakkama ka poolvarjus. Parim viis tema kasvatamiseks on vertikaalsetel tugedel, seega sobib ta hästi roheliste vaheseinte loomiseks aias, terrassidel või rõdudel. Kui oksad saavutavad soovitud kõrguse, võiks neil tipud ära lõigata, mis stimuleerib külgvõrsete teket ning suurendab saagikust.

Rikkaliku saagi tagamiseks peaks kasvupinnas olema rammus, parajalt niiske ning hea drenaažiga. Istutada võib aedmurakat nii üksikult, gruppide kui ka hekina. Istutuskaugus taimede vahel võiks olla 1m.

‘Thornless Evergreen’ on isetolmlev sort ning mõned sügisel kauniks tumepunaseks värvunud lehed võivad jääda põõsast kaunistama ka külmadeks talvekuudeks.

Kevadel tuleks eelmisel aastal vilja kandnud võrsed maha lõigata, ning ülejäänud tugiseina külge kinnitada.

h 150-200 cm
Hind: 35,00
- + Esita tellimus

Toote detailid

Ladina nimi Rubus fruticosus ‘Thornless Evergreen’
Mõõdud K 1,5-2 m / L 1-1,5m
Õitsemisperiood juuni
Vili magus, aromaatne ja maitsev
Vilja värvus läikivmust
Lisainfo
Ideaalne heki loomiseks
Sobilik istutuskasti jaoks