Fockea edulis

Broneeri

Söödav fokkea pärineb Namiibiast Lõuna-Aafrikast, kus hotentottid sõid taime keedetud mugulat. Sellisel viisil tegid nad taimes sisalduvad alkaloidid kahjutumaks. Samas on mõned taime osad mürgised. Seega ei soovita kellelgi seda taime mingilgi moel süüa.

Taim kasvab kuni 60 cm laiaks ning talle meeldib päikeseline või poolvarjuline koht. Suvel on sobilik temperatuur 20...28C ning talvel jahedam. Kastmise osas tuleb jälgida tavapärast sukulentidele vajalikku režiimi, ehkki ta talub veidi märjaks jäämist paremini kui mõni teine paksunahaline. Ta tahab kindlasti suvel palju päikesepaistet ning suviseid vihmasidki. Seega võib teda vabalt tõsta suvel õue mõnusasse kohta kiviktaimlas või mujale päikeselisse kohta, aga kuival suvel ära unusta kastmist. Sügisel too aegsasti too tuppa ning paku jahedamat ja kuivemat kohta. Jahedama all peame silmas 15-20 kraadi, sest taim on shteliselt külmatundlik. Fokkea on roheline ning talvel ilma lehtedeta. Taimele on hea panna juurde toestus, et võrsed ei hakkaks mööda teisi taimi edasi kasvama.

Õitseb oktoobris-novembris ning õied on valged. Õitest arenevad rohelised viljad, mida ei ole soovitatav süüa. 

Suvel lasta mullal enne järgmist kastmist läbi kuivada. Kasvuperioodil tuleb taime väetada kord kuus.Talvel kasta harva, et taim saaks puhata. Taime paljundatakse seemnest ning nende saamiseks on vaja nii emas- kui isastaime.

Fockea edulis
Hind: 8,13
- + Esita tellimus

Toote detailid

Eesti nimi Söödav fokkea
Ladina nimi Fockea edulis
Müügisuurus Pott 10 cm, h 20 cm
Tingimused Päikeseline aknalaud
Värvus Roheline
Õie värv
Valge
Kastmine Suvel 1 kord kahe nädala jooksul, talvel 1 kord kuus