Tere tulemast, oled alati oodatud!

Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Cornus amomum ‘Blue Cloud’ UUS!

Broneeri

Sinine kontpuu ‘Blue Cloud’ on suur põõsas, mille kaunid ja värvilised, lillakaspunased võrsed lisavad aedadesse meeldivaid värvinüansse kogu aasta vältel. Tumerohelised, veidi sametjad lehed moodustavad punakate okste taustal kena kontrasti. Kevadel ilmuvad põõsale kreemikasvalged, nektaririkkad ja õrnalt lõhnavad õiekobarad, mis meeldivad paljudele tolmeldajatele. Hiljem arenevad õitest hallikassinised marjakobarad, mis pakuvad omakorda huvi mitmetele aialindudele.

Sügise saabudes värvub ‘Blue Cloud’ kontpuu lehestik oranži-, punase- ja lillakirjuks ning talvel rõõmustavad aednikku põõsa erksad punakaslillad oksad, mis tulevad valge lume taustal eriti hästi esile.

Kiirekasvuline, külmakartmatu ja vastupidav ‘Blue Cloud’ vajab kasvamiseks ruumi, kuna ta sirgub 3m kõrguseks ja 4m laiuseks. Teda võib istutada aeda üksikult ja gruppidena, sobib hästi nii vabakujulise kui ka pügatava heki loomiseks.

Kontpuud ei ole mullastiku suhtes nõudlikud ning kasvavad ühtviisi hästi nii päikeses kui ka poolvarjus, hea drenaažiga niiskes pinnases. Päikselises kasvukohas on kontpuu ‘Blue Cloud’ võrsed nähtavalt tugevama värvinguga, samuti aitab varakevadine kärpimine kaasa noorte erksavärviliste võrsete tekkele.

h 20-40 cm
Hind: 15,90
- + Esita tellimus

Toote detailid

Eesti nimi sinine kontpuu ‘Blue Cloud’
Mõõdud K 2,5-3 m / L 3-4 m
Tingimused Päike, poolvari, hea drenaažiga niiske pinnas. Kõik mullatüübid.
Tsoon z 4 - z 9
Õie värv
Kreemjas
Talvekindlus Väga hea
Lisainfo
Ideaalne heki loomiseks
Kaunis sügisvärv!
Mesilaste lemmik!
Pilgupüüdja!
Sobib osalise varjuga kasvualale
Talub ka tuulisemat kasvukohta
Talvine põnevus!