Tere tulemast, oled alati oodatud!

Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Osmanthus heterophyllus 'Goshiki'

Aeglasekasvuline, ümara vormiga igihaljas põõsas, mis kasvab kuni 1m kõrguseks ja laiuseks. Iileksilaadset nahkja läikega ogalist lehestikku ilmestab kaunis marmoreering, kus täppide laikude ja keerdudena on esindatud kreemikasvalged, rohelised, roosad, oranžid ja kollased toonid. Sõna goshiki tähendabki jaapani keeles „viievärviline”. 

Lisaks pilkupüüdvale lehestikule, üllatab `Goshiki` meid mõnikord varasügisel väikeste jasmiinilõhnaliste õiekobaratega, millele järgnevad sinkjasmustad marjad. Õitsemise soodustamiseks peaks taime kasvukoht olema võimalikult päikseline. Eriti kaunilt mõjub see mitmevärviline iludus tumeroheliste okaspuuvormide taustal. Taimele on 2012 aastal omistatud ka Garden Merit auhind Briti Kuningliku Aiandusseltsi poolt.

Erilehine osmantus saab hakkama erinevates mullatüüpides, kuid eelistab hea drenaažiga neutraalset või happelisemat mulda. Taim tuleks istutada tuulte eest varjatud ja lõunapoolse päikesega sooja mikrokliimaga aiaossa ning talveks katta lehemultšiga ja varakevadeti varjutada. Kuna tegemist on 6. tsooni taimega, siis mõnes Eesti paigas võib osutuda külmaõrnaks.

 

H 30-40CM
Hind: 23,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi erilehine lõhnaõis (erilehine osmantus) `Goshiki`
Mõõdud K 100 cm / L 100 cm
Õitsemisperiood september
Tingimused Päike,poolvari, hea drenaažiga parasniiske, pigem happeline muld
Tsoon z 6
Õie värv
Kreemjas
Valge
Lisainfo
Dekoratiivne lehestik
Kaunis sügisvärv!
Mesilaste lemmik!
Pilgupüüdja!
Talvine põnevus!
Vajab tuulte eest varju