Paneme aiad särama

Clematis ‘Multi pink’ UUS!

Auhinnatud elulõng ‘Multi Pink’ on aretatud Hollandis, Van der Starre aiandis ning oli 2020. aasta Chelsea lillenäitusel tõeliseks staariks, kütkestades sealseid külastajaid oma kaunite 8-10 cm läbimõõduga puhvis beebiroosade täidisõitega. See kõrgekasvuline ja elujõuline väänduv ronitaim vajab, nagu teisedki elulõngad, toestust ning teda saab edukalt kasvatada nii spetsiaalsetel tugedel kui ka võrktaradel, vanadel müüridel, tugevatel aedadel, hoonete välisseinte ääres aga ka puude ja põõsaste okstel ja võradel. 

‘Multi Pink’ õitseb hiliskevadel eelmise aasta külgvõrsetel ning suve lõpus, sügise alguses käesoleva aasta uutel võrsetel. Talveks tasub taime juured katta korraliku multšikihiga. Varakevadel võiks hoolduslõikuse käigus eemaldada vanad ja kahjustunud oksad ning ülejäänud kuni nähtavalt elujõuliste pungadeni tagasi lõigata.

Clematis ‘Multi Pink’ eelistab hea drenaažiga parasniisket viljakat mulda ning tunneb end hästi nii täispäikeses kui poolvarjus. Elulõnga alla võib istutada muid püsikuid, et need ronitaime juurtele varju pakuksid.

 

Ronitaim h 70-90 cm
Hind: 21,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi elulõng ‘Multi pink’
Mõõdud K 2m / L 1-1,2 m
Õitsemisperiood juuni, juuli, august, september
Tingimused Päike ja poolvari. Hea drenaažiga parasniiske viljakas pinnas
Õie värv
Roosa
Talvekindlus Hea
Lisainfo
Pilgupüüdja!
Sobib osalise varjuga kasvualale
Sobilik istutuskasti jaoks