Senecio herreianus

Broneeri

Kagu-Aafrikast pärinev imeilus pärlikee – kee-ristirohi on oma looduslikus keskkonnas pikk ja voogav sukulent. Oma sugulasest helmes-ristirohust erineb ta pärli kuju poolest - kee-ristirohul sarnanevad need enam mandli kujule. Kasvab meelsasti pigem poolvarjus, otsese päikese eest kaitstult, ehkki vajab palju päevavalgust. Vaatamata oma meeldivale välimusele on ta üllatavalt kiire kasvuga taim. Ideaalseks temperatuuriks kasvuperioodil on 21-27 soojakraadi. Talvel oleks oluline tõsta jahedasse – 13-16 kraadi on paras. Väldi tuuletõmmet! 

 Sellele taimele pole kuiv toaõhk probleemiks. Kasta napilt  niipalju, et muld ei oleks päris kuiv. Ülekastmine on ohtlik, väikesed pärlid koguvad vett ning seetõttu ei pane taim pahaks, kui kastate pigem harvem. Väetada kasvuperioodil 1 kord kuus.

 Võib talvel tagasi lõigata, mullaseguks sobib tavaline kaktusemuld. Kevadel istutada ümber kui pott jääb väikeseks. Paljundada saab torgates “pistoksa” uuesti niiskesse mulda. Jälgida, et oksakesel oleks pärli juures olemas väike juurealge.

Kee-ristirohi on kaunis amplis või riiulil, kus tal on ruumi allapoole langeda. 

 

Hind: 14,50
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Kee-ristirohi
Kõrgus K 60-90 cm
Ladina nimi Senecio herreianus
Müügisuurus Pott 14 cm, h 15 cm
Tingimused Valge kasvukoht, otsese päikese eest kaitstud
Värvus Roheline
Õie värv
Valge
Kastmine Vajab vähe kastmist, 1 kord kahe nädala jooksul
Väetamine Kasvuperioodl 1 kord kuus