Tere tulemast, oled alati oodatud!

Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Acer palmatum ‘Metamorphosa’® UUS!

Kämmalvaher 'Metamorphosa' on tore tiheda ümara võraga põõsas (või mitmetüveline väike puu), mis võib kasvada kuni 3m kõrguseks. Teda hinnatakse eelkõige pidevalt muutumises oleva värvitooni ja omapärase seitsmehõlmalise lehekuju tõttu.
'Metamorphosa' jõudis aastal 2018 ka Briti Kuningliku Aiandusseltsi Plant of the Year (Aasta Taime) valimisel finaali.

Kevadel tärkavad noored lõhistunud lehed helekollastena, muutuvad peagi kollakasroheliseks ning lehtede servad omandavad roosa tooni, mis pikapeale valkjaks hajub. Suvel ilmestavad lehti siin-seal õrnad punakas-oranžid värvinüansid, mis sügise saabudes üha intensiivsemaks muutuvad, kuni lehestik on üleni erk oranžikas-punane, hiljem tugeva punakaslilla alatooniga.

Noortel võrsetel on oranžikas alatoon, hiljem muutuvad oksad rohekaks. Põõsas õitseb suvel tagasihoidlike rohekate õitega, millest hiljem moodudtuvad tiivakestega seemnekuprad.

Soovitame 'Metamorphosa' istutada sooja tuulevaiksesse ja päikselisse kasvukohta, kus ta tunneb end hästi kergelt happelises, hea drenaažiga rammusas ja parasniiskes mullas. Sügisel võiks põõsa juuri korralikult mutšida, hoidmaks neid külmakahjustuste eest. Noored taimed võivad paaril esimesel aastal talvekatet vajada, hiljem aga harjuvad meie talvedega. Selleks, et põõsa juurestikul oleks aega kasvada ja kohaneda, soovitame taime kasvukohta istutada kevadel.

Oma kaunikujulise lehestiku ja pidevalt muutuva värvidemängu tõttu sobib Acer palmatum 'Metamorposa' suurepärase soolotaimena kaunistama igat aeda.

4,5L pott
Hind: 61,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi kämmalvaher 'Metamorphosa'
Mõõdud K 2-3 m / L 2-3 m
Tingimused Päike, poolvari, hea drenaažiga, kergelt happeline, parasniiske huumusrikas muld
Tsoon z5 - z8
Õie värv
Roheline
Talvekindlus Hea
Lisainfo
Kaunis sügisvärv!
Pilgupüüdja!
Vajab tuulte eest varju