Alocasia amazonica 'Polly'

Peamiselt kasvatatakse teda oma eriti põneva lehestiku pärast. Tumerohelised, heledate veenidega lehed on suured ja efektsed. Õitseb väga harva, õis on rohekaskollane.   

Armastab troopilise vihmametsa tingimusi - veidi filtreeritud valgust, piisavalt kõrget niiskustaset ja pigem sooja temperatuuri. Kuna tegemist on üsna nõudliku taimega, siis tuleks jälgida, et ta oleks alati piisavalt kastetud, kuid potis ei tekiks liigniiskust, mis soodustaks juurte mädanemist. Vajab kindlasti hea drenaažiga potti ning ideaalne muld oleks talle turbasustraat, millesse lisatud parema drenaaži tekitamiseks perliiti või vermikuliiti.

Ideaalne kasvukoht oleks akna lähedal, kuid veidi teiste taimede varjus, et otsene päike temani ei jõuaks. Sobib hästi ka piisava valgusega kööki või vannituppa kus on niiskuse tase veidi kõrgem. Soojalembeste taimedena ei talu nad külmi tuulehooge ega talvel oluliselt jahedamaid temeperatuure. Kui tingimused muutuvad ebasobivaks, võib jääda n.ö talveunne või üldse välja minna. Minimaalne temperatuur 16° C.

Regulaarne veega pihustamine on abiks, võid ka poti alla asetada alustaldriku killustiku/kergkruusa ja vähese veega niiskuse suurendamiseks.

Talle sobivad veidi kitsad tingimused, seega iga-aastaselt ei ole teda vaja ümber istutada.

Taim on (süües), lemmikloomadele mürgine.

 

Pott 12 cm
Hind: 15,20
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Amasoonase alokaasia 'Polly'
Lehestiku värv Mitmevärviline
Müügisuurus Pott 12 cm, h 25 cm
Tingimused Valgusrikas koht (mitte otsene päike); hea drenaaž; perliidi/vermikuliidiga turbasubstraat;
Õie värv
Kollane
Kastmine Armastab niisket mulda, kuid liigniiskuses võivad juured ära mädaneda. Suvel kasta tihemini, talvel võib mulla enne järgmist kastmist veidi kuivaks lasta, kuid mitte kunagi läbinisti kuivaks.
Väetamine Kasvuhooajal kord kuus lahendatud vedelväetisega. Talvel ära väeta.