Sansevieria trifasciata 'Futura Superba'

Broneeri

Havisaba on väga populaarne toataim, sest ta on ülimalt vähenõudlik: kannatab nii pimedat kasvukohta kui ka vähest kastmist. Pärit on havisabad Aafrikast. Sordi Futura Superba tunnuseks on kollased ääred taime lehel.  Havisaba on väga pikaealine taim, normaalsete kasvutingimuste puhul võib taim kasvada mitmekümne aasta vanuseks. 

Ta on tundlik ülekastmisele, mille tulemusena taime lehed muutuvad kollaseks ja hakkavad mädanema. Kõige paremini näitavad taime tervist tema lehed: kui 40-50cm taimel on korralik toonus ja toestust lehed ei vaja, on temaga kõik korras. Ümber tuleks teda istutada alles siis, kui uute võrsete jaoks enam potis ruumi pole või kui juured on kasvades poti ära lõhkunud. 

Taimele meeldib valge kasvukoht, aga samas ei juhtu ka midagi hullu, kui ta vähese valgusega hakkama peab saama. Vähese valguse korral kasvab taim lihtsalt oluliselt aeglasemalt. Havisaba vajab sooja ruumi, temperatuur ei tohiks langeda alla 15 kraadi. Soodsate timgimuste korral tekib havisabale ka kena õrn oks, mis kannab väikeseid valgeid õisi.

Võrreldes Laurentiiga on Superbal laiem leht, ehkki kasv on havisabadel aeglane.

12 cm potis, h 40cm
Hind: 15,25
- + Esita tellimus

Toote detailid

Eesti nimi Kolmevöödiline havisaba 'Futura Superba'
Ladina nimi Sansevieria trifasciata 'Futura Superba"
Lehestiku värv Rohelisekirjud, kollase servatriibuga
Müügisuurus Erinevad
Värvus Mitmevärviline
Õie värv
Valge
Kastmine Kasta tuleb havisaba mõõdukalt - talvel võiks kasta vaid kord kuus, suvel lasta kord kolme nädala jooksul, kui ülemine mullakiht on ära kuivanud. Kastmisel tuleb jälgida, et poti alla vett ei jääks.
Väetamine Väetada tuleks taime harva