Paneme aiad särama

Hydrangea anomala subsp. petiolaris 'Silver Lining'

Põnev kahevärviline roniv hortensia on väga hea heleduse tooja pisut pimedamasse aianurka. Rohekashalle südajavormiga lehti (11 cm läbimõõt) ümbritseb hõbedane ääristus. Päikeselises kasvukohas peab olema kaitstud külma tuule eest. Sobib nii potiga terrassile kui ka mööda seina ronima. Alguses vajab taim küll pisut juhendamist, esimesed võrsed tuleks soovitud suunas jagada ning kinni siduda. Edaspidi saab ta aga juba ise hakkama, sest kinnitab end õhujuurtega seina külge. Lisaks kaunile lehestikule võib imetleda ka suviseid ligi 25 cm läbimõõduga õisikuid. Aretajaks hollandlane Nico Huisman Boskoopist. 

Hooldus: Läbikuivamist ei talu, seega hea oleks taimealale peale kanda ka multš. Regulaarset lõikust ei vaja. Kui aga tekib siiski vajadus taime piirata, tuleks tehtav lõikus teostada kas talvel või kevadel ning meeles pidada, et mida vähem seda parem. 

Ettevaatust! Taime osi alla neelates võib tekkida kõhus ärritus! Palja käega taime katsudes võib tekkida naha punetus, lööve või allergiline reaktsioon!

Põõsas, h 60-80 cm
Hind: 49,00
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Roniv hortensia 'Silver Lining'
Mõõdud K 7+ m / L 2 m
Õitsemisperiood Juuli - August
Tingimused Päike, poolvari; viljakas, niiske, hea drenaažiga muld
Õie värv
Valge
Talvekindlus Hea
Lisainfo
Dekoratiivne lehestik
Pilgupüüdja!