Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Tere tulemast, oled alati oodatud!

Andropogon gerardii 'Blackhawks' UUS!

Suur habehein ‘Blackhawks’ on imposantne tumedalehine kõrreline, mis kasvab kuni 150 cm kõrguseks.

Habeheina lamedad lehed ilmuvad kevadel tumerohelise-lillatriibulisena ja mida kõrgemaks taim sirgub, seda tumedamaks muutub lehestik, omandades sügiseks tumeda prokjsas-lilla, peaaegu mustja tooni. ‘Blackhawks’ õitseb hilissuvel omapäraste haruliste ploomilillade õiepähikutega, mis oma kujult veidi äraspidiseid kanavarbaid meenutavad.

Suur habehein on püstise ja puhmja kasvukujuga pikaealine kõrreline, mis talub hästi põuaseid olusid ega ole väga valiv mulla suhtes, kuid eelistab siiski hea drenaažiga ja pigem vaesema pinnasega kasvukohta. Liigselt rammusas mullas ei pruugi ta oma kena püstist kuju hoida, vaid kipub laiali vajuma. ‘Blackhawks’ saab hakkama ka varjus ja poolvarjus, kuid kõige intensiivsema tumeda tooni omandab täispäikeses. Soodsates tingimustes paljuneb ka isekülvi teel.

Tänu oma arhitektuursele kujule ja kõrgele kasvule, sobib suur habehein vertikaalsete aktsentide lisamiseks aiakujundusse ning avaldab muljet massistutuses või hekina, samuti on ta heaks valikuks privaatsuse loomisel või soovimatute vaadete varjamisel aias. Suure juuresüsteemiga habeheinu kasutatakse ka erosiooni tõkestamiseks nõlvadel ja kallakutel. Taim on vastupidav õhusaastele ning seetõttu hinnatud ka linnahaljastuses.

Suurem pott
Hind: 9,80
- + Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi suur habehein ‘Blackhawks’
Mõõdud K 120-150 cm
 L 30-60 cm
Tingimused päike, vari, poolvari; hea drenaažiga vaesem pinnas
Tsoon z3 - z9
Õie värv
Lilla
Must
Purpurne