Tere tulemast, oled alati oodatud!

Unistustel ei ole piire, paljud neist saavad ka teoks...

Mutabilis UUS!

Broneeri

Väga omapärase välimusega pärandroos, mis üllatab oma mitmevärviliste õitega. Õitseb varasuvest sügiskülmadeni.

'Mutabilise' 5-kroonlehelised, 6cm läbimõõduga lõhnavad lihtõied on avanedes kahvatut kuldkollast tooni, muutuvad mõne aja pärast lõheroosaks, seejärel arbuusiroosaks ning lõpuks tumedaks mahagonpunaseks. Õitsemise ajal tundub, nagu oleks kogu põõsas kaetud erinevat värvi liblikatega, mistõttu kutsutakse seda sorti inglise keeles ka liblikaroosiks ('Butterfly Rose').

Põõsa lehestik on purpurse alatooniga tumeroheline ja läikiv, lehed on väikesed ja varred väheste okastega ning punakat värvi.

‘Mutabilis’ on kiirekasvuline ja võib sirguda 1,5 kuni 2,4 meetri kõrguseks; ta on küll püstise kasvukujuga, kuid samas üsna painduvate okstega, mistõttu teda saab edukalt kasvatada ka madala roniroosina. Sobib istutamiseks nii üksikult kui gruppidena, aga ka hekina.

Põõsast võib kasvatada ka poolvarjus, kuid sel juhul ei ole õitsemine nõnda rikkalik, kui täispäikese käes. Õitsedes meelitab aeda hulgaliselt mesilasi, kimalasi ja muid kasulikke tolmeldajaid.

Selle vana roosisordi täpne päritolu ei ole teada, arvatakse, et ta on saabunud Euroopasse Hiinast. Umbes 1894 aasta paiku kinkis Itaalia aadlik (kelle Maggiore järve keskel asuva Isola Bella saarel asuvates valdustes kaunis roos kasvas) taime Šveitsi botaanik Henri Correvonile, kes selle omakorda 1934. aastal ‘Mutabilise’ nime all avalikustas.

TELLI KEVADEKS 2024!

Paljasjuurne (ainult kevadel)
Hind: 13,50
- + Esita tellimus

Toote detailid

Õie suurus Keskmine
Sort
Põõsasroos
Vanaaegne roos
Avalikustamisaasta 1934, Šveits
Kasvukõrgus 200 - 250 cm
Laius 90-150 cm
Lõhn Keskmine
Õie tüüp Lihtõis
Õie värv
Kollane
Mitmevärviline
Purpurne
Roosa
Vaskne
Õitsemine Korduvalt õitsev
Sünonüüm ‘Butterfly Rose’, ‘Tipo Ideale’, Rosa chinensis, Rosa X odorata ‘Mutabilis’
Lisainfo
Ideaalne heki loomiseks
Kibuvitsamarjad
Lõhnaaeda
Mesilaste lemmik!
Pilgupüüdja!
Sobib osalise varjuga kasvualale
Võib kasvatada ka roniroosina